Wampserver'ı PHP 5.4.0 sürüme güncelleme

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bu yazıda Wampserver kurulumunuza nasıl PHP 5.4.0 desteği ekleyeceğinizi anlatacağım.

İlk olarak PHP 5.4.0'ın son sürümünü indiriyoruz:

PHP.net Windows binaries sayfasından Thread-Safe VC9 x86 Zip paketini indirin.

İndirdiğiniz arşivi C:\wamp\bin\php klasörüne girerek burada php5.4.0 adında bir klasöre çıkartın.

384Bh2g.png

WampServer'ı hazırlama

En son PHPH sürümünün klasörünü açın ve (mesela PHP 5.3.5) buradaki wampserver.conf dosyasını php5.4.0 klasörüne kopyalayın.

php5.4.0 klasörüne girdiğinizde php.ini-development dosyasının adını phpForApache.ini olarak değiştirin. Bu çok önemli!

Görev çubuğundan Wampserver'ı kapatın.

WampServer'ı Yeniden Başlatın

ukeB3LK.png

WampServer'ı çalıştırın ve PHP->Version menüsünde artık PHP 5.4.0 seçeneğini görmeniz lazım.

Bu kadar! 5.4.0 seçin ve phpinfo() kontrol ederek her şey yolunda mı diye bakın :)

Rehber için teşekkürler. Uzun zamandır öğrenmek istediğim konuydu. İzniniz olursa bunu blogumda da paylaşmak isterim. (Tabiki kaynak göstererek ;))

Adım adım yaptım yeni sürümü gördü php 5.6.4, ancak 5.6.4 yapınca Wamp sarı renkte kalıyor. Resetliyorum yine aynı kapatıp açıyorum yine aynı kalıyor. Sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adım adım yaptım yeni sürümü gördü php 5.6.4 ancak 5.6.4 yapınca wamp sarı renkte kalıyo resetliyorum yine aynı kapatıp açıyorum yine aynı kalıyor sıkıntı nedir?

Konu iki sene öncesinden bahsediyor. Wamp zaten şuan 5.4 değil de 5.5 kullanmakta. Eğer güncel sürümünü indirip kullanıyorsan sorun yaşamaman lazım. Açılış sırasında bekleme sebeplerinden biri port çakışması olabilir.

Konu iki sene öncesinden bahsediyor. Wamp zaten şuan 5.4 değil de 5.5 kullanmakta. Eğer güncel sürümünü indirip kullanıyorsan sorun yaşamaman lazım. Açılış sırasında bekleme sebeplerinden biri port çakışması olabilir.
Çakışma yok. Sadece güncellemek istiyorum. Bendeki wamp 2.5 php sürümü ise PHP 5.5.12 . Bende bunu PHP 5.6.4 güncellemek istedim. Bunda ne var?

Çakışma yok.Sadece güncellemek istiyorum.Bendeki wamp 2.5 php sürümü php5.5.12 bende php 5.6.4 güncellemek istedim.Bunda ne var ?

Bunda bir şey yok. Ama sorun şu ki Wamp yeni sürüm çıkarmadıkça sorunlar kaçınılmaz. Eğer güncel sürüm kullanmak istiyorsan Xampp kullan. PHP 5.6.3 destekli şekilde kurulum yapabilirsin.

Bunda bir şey yok. Ama sorun şu ki Wamp yeni sürüm çıkarmadıkça sorunlar kaçınılmaz. Eğer güncel sürüm kullanmak istiyorsan Xampp kullan. PHP 5.6.3 destekli şekilde kurulum yapabilirsin.
Easyphp falanda var biliyorum ama WAMP hoşuma gidiyor. Teşekkürler yinede ilgilendiğiniz için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı