WAN modem IP router cihazına erişilmiyor

muGGer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İyi sosyaller.

Aranızdan bilgili arkadaşlarıma danışmak istediğim bir konu var. Elimde bir adet DSL bağlantısı ile şu an aktif olarak kullandığım bir modemim var. Bu modeme WAN bağlantısı ile bir router cihazı bağladım. DSL bağlantısının olduğu modemin IP adresi "192.168.1.1", WAN portundan direkt olarak bu bahsetmiş olduğum modeme bağlı olan cihazın aldığı IP adresi ise "192.168.2.1".
Şimdi siz değerli arkadaşlarıma şöyle bir sorum var. WAN cihazına bağlantı sağlayıp IP adresini "192.168.1.xx" bloğuna almak istediğim zaman, örneğin "192.168.1.2" IP adresini verdiğim zaman cihaz tekrardan kendisi 2'li bloğa alıyor, yani tekrardan eski haline "192.168.2.1" olarak otomatik yapılandırıyor. Fakat benim tek bir ağ üzerinden kendi modemi ve bu router cihazına da tek ağ üzerinden erişmem gerekiyor. Direkt olarak ana modeme bağlı olan bir bilgisayar "192.168.1.xx" bloğundan IP aldığı için "192.168.2.xx" bloğundaki bu router cihazına erişemiyorum. Acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek, farklı tavsiyeleri veya yönlendirmeleri olan bir arkadaş var mı?

Yeni cihazın router özelliğini devre dışı bırakın.
Köprü modu veya kablolu tekrarlayıcı moduna alın yani.
Şu anda ana modemden gelen istekleri internetten geliyor algılıyor ve güvenlik duvarı engelliyor.

Geri
Yukarı