War Thunder hesap için ülke önerisi

J.Lannes

Hectopat
Beyler War Thunder oynuyorum fakat oyunun eşleştirme sistemi berbat. Farklı bir hesap kasmak istiyorum. Hangi ülkeyi önerirsiniz? İtalya'nın ufak tankları ile amerikan tankları arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Manevra kabiliyetleri, orta güçte zırhları ve ateş gücü açısından İsveç tanklarını öneririm. Kendim de Sovyet bırakıp İsveç kasmıştım.

ABD tanklarını modernleşene kadar önermem. M1A1 Abrams'a kadar açtım, WW2 dönemi araçları gerçekten berbat. Shermanların Tiger'a karşı hiçbir şansı yok. 6.3 birimindeki tanklar, yani T25, M26, T26 bunları beğeniyorum fakat tamir masrafı çok fazla olduğu için oynayamıyorum. Modern tanklara, Abrams'a gelirsek. Dengi tanklara göre güzel. Denginden kastım Alman ve Rus tanklarına. Onun dışındaki, -Ariete, Leclerc gibi- tankları dengi saymıyorum. Abrams için kasılır mı derseniz kasılır. Fakat benim şahsi görüşüm Alman tanklarından yana. Abrams, T-80'i tankın ön alt kısmından vurursa çok rahat bir şekilde deliyor ve tanka tek atabiliyorsunuz. Karşıma Leopard gelince hala yusuf yusuf oluyorum.

İtalyan Sp'lerine bayılıyorum tavsiye ederim.

Benim de çok hoşuma gidiyorlar fakat bilemiyorum kararsız kaldım.
Manevra kabiliyetleri, orta güçte zırhları ve ateş gücü açısından İsveç tanklarını öneririm. Kendim de sovyet bırakıp İsveç kasmıştım.

Tank oynuyorsanız İsveç gerçekten iyi bir ağaç.

İsveç tankları pek hoş durmuyor iyi hasar atabiliyor mu hiç görmedim karşımda.
ABD tanklarını modernleşene kadar önermem. M1A1 Abrams'a kadar açtım, WW2 dönemi araçları gerçekten berbat. Shermanların Tiger'a karşı hiçbir şansı yok. 6.3 birimindeki tanklar, yani T25, M.26, T26 bunları beğeniyorum fakat tamir masrafı çok fazla olduğu için oynayamıyorum. Modern tanklara, Abrams'a gelirsek. Dengi tanklara göre güzel. Denginden kastım alman ve Rus tanklarına. Onun dışındaki, -ariete, leclerc gibi- tankları dengi saymıyorum. Abrams için kasılır mı derseniz kasılır. Fakat benim şahsi görüşüm alman tanklarından yana. Abrams, t-80'i tankın ön alt kısmından vurursa çok rahat bir şekilde deliyor ve tanka tek atabiliyorsunuz. Karşıma Leopard gelince hala Yusuf Yusuf oluyorum.

Almanya'da tiger e kadar açtım fakat takımıma jadtiger gelince moralim bozuldu amerikan tankları kötü diyorsanız arada kaldım şimdi sovyet tankları tek yiyor direk t 34 serisi hoşuma gitmedi pek ne yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleme:
Almanya'da tiger e kadar açtım fakat takımıma jadtiger gelince moralim bozuldu amerikan tankları kötü diyorsanız arada kaldım şimdi sovyet tankları tek yiyor direk t 34 serisi hoşuma gitmedi pek ne yapmamı önerirsiniz.

Takıma Jagdtiger gelince niye moraliniz bozuldu? Öncelikle şunu sormak istiyorum, bir tankta sizin için ne önemli? Hız-manevra, atış gücü, zırh. Buna cevap vermenizi istiyorum. Rus tankları evet, tek yiyebiliyor bazı istisnalar dışında. T-80'e bile Abrams ile tek atıyorum oysa zamanında karşıma IS-3, T-44 falan çıktığında arkama bakmadan kaçardım. Amerika tankları 2. Dünya Savaşı döneminde kötü. O döneme yakın olarak bir elle tutulur tarafı M60'lar belki. Ama onlar da benim çok hoşuma gitmiyor çünkü tank gökdelen gibi, aşırı yüksek. Komutan kapolasından tek atabiliyorlar. Ben tankta zırha önem veririm, o açıdan Abrams'ı seviyorum memnunum. Oyuna başladığım zaman 2014-2015 gibi bilgisizdim. ABD işte dünya gücüdür bilmem ne düşüncesiyle ABD seçerek başlamıştım. Sonra işte birkaç yıl sonra araştırdım öğrendim falan Almanlar tank konusunda her zaman daha iyidir. 2. Dünya Savaşı döneminde de, sonrasında da. Sadece 2. DS ve modernleşmenin olduğu duraklama sürecinde zırhları oldukça zayıftır ama güçlüdür yine de. Tiger'lardan sonra Leopard 2A4 açana kadar tek yeme ihtimaliniz çok yüksek.

Takıma jagdtiger gelince niye moraliniz bozuldu? Öncelikle şunu sormak istiyorum, bir tankta sizin için ne önemli? Hız-manevra, atış gücü, zırh. Buna cevap vermenizi istiyorum. Rus tankları evet, tek yiyebiliyor bazı istisnalar dışında. T-80'e bile abrams ile tek atıyorum oysa zamanında karşıma ıs-3, T-44 falan çıktığında arkama bakmadan kaçardım. Amerika tankları 2. dünya savaşı döneminde kötü. O döneme yakın olarak bir elle tutulur tarafı M60'lar belki. Ama onlar da benim çok hoşuma gitmiyor çünkü tank gökdelen gibi, aşırı yüksek. Komutan kapolasından tek atabiliyorlar. Ben tankta zırha önem veririm, o açıdan Abrams'ı seviyorum memnunum. Oyuna başladığım zaman 2014-2015 gibi bilgisizdim. ABD işte dünya gücüdür bilmem ne düşüncesiyle ABD seçerek başlamıştım. Sonra işte birkaç yıl sonra araştırdım öğrendim falan almanlar tank konusunda her zaman daha iyidir. 2. dünya savaşı döneminde de, sonrasında da. Sadece 2. DS ve modernleşmenin olduğu duraklama sürecinde zırhları oldukça zayıftır ama güçlüdür yine de. Tiger'lardan sonra Leopard 2A4 açana kadar tek yeme ihtimaliniz çok yüksek.

Benim takımıma 5 seviye araç geliyorsa karşı takımada gelir delemem diye düşünüp birazcık moral bozukluğu yaşadım. Zırh ve ateş güçünü tercih ederim tek yemek istemiyorum artık en azından 1 2 kere dayansın ön taraftan yan taraftan yediğim zaman zaten bir lafım yok alman pantherini açtım daha yeni güzel bir tank fakat sovyete geri dönmeyi planlıyorum zaten kv serisine kasar kastığım bir hesabım vardı ıs serisine geçtiğim zaman rahat eder miyim artık :D modern tanklarda dahil olmak üzere yoksa alman devam mı?
Takıma jagdtiger gelince niye moraliniz bozuldu? Öncelikle şunu sormak istiyorum, bir tankta sizin için ne önemli? Hız-manevra, atış gücü, zırh. Buna cevap vermenizi istiyorum. Rus tankları evet, tek yiyebiliyor bazı istisnalar dışında. T-80'e bile abrams ile tek atıyorum oysa zamanında karşıma ıs-3, T-44 falan çıktığında arkama bakmadan kaçardım. Amerika tankları 2. dünya savaşı döneminde kötü. O döneme yakın olarak bir elle tutulur tarafı M60'lar belki. Ama onlar da benim çok hoşuma gitmiyor çünkü tank gökdelen gibi, aşırı yüksek. Komutan kapolasından tek atabiliyorlar. Ben tankta zırha önem veririm, o açıdan Abrams'ı seviyorum memnunum. Oyuna başladığım zaman 2014-2015 gibi bilgisizdim. ABD işte dünya gücüdür bilmem ne düşüncesiyle ABD seçerek başlamıştım. Sonra işte birkaç yıl sonra araştırdım öğrendim falan almanlar tank konusunda her zaman daha iyidir. 2. dünya savaşı döneminde de, sonrasında da. Sadece 2. DS ve modernleşmenin olduğu duraklama sürecinde zırhları oldukça zayıftır ama güçlüdür yine de. Tiger'lardan sonra Leopard 2A4 açana kadar tek yeme ihtimaliniz çok yüksek.

Ve tiger önden tek yiyor çok saçma değil mi? e serisi

Son düzenleme:
Benim takımıma 5 seviye araç geliyorsa karşı takımada gelir delemem diye düşünüp birazcık moral bozukluğu yaşadım. Zırh ve ateş güçünü tercih ederim tek yemek istemiyorum artık en azından 1 2 kere dayansın ön taraftan yan taraftan yediğim zaman zaten bir lafım yok alman pantherini açtım daha yeni güzel bir tank fakat sovyete geri dönmeyi planlıyorum zaten kv serisine kasar kastığım bir hesabım vardı ıs serisine geçtiğim zaman rahat eder miyim artık :D modern tanklarda dahil olmak üzere yoksa alman devam mı?

Ve tiger önden tek yiyor çok saçma değil mi? e serisi
Oynadığınız Tiger 5.7 olan Tiger 1 mi yoksa 2'yi mi oynuyorsunuz? Bazen uptier maçlar gelebiliyor jagdtiger de o yüzden gelmiş olabilir. Zırh ve ateş gücünü tercih ediyorsanız Alman oynamaya devam edin bence. Leopard 2A6 geldi oyuna, 630 mm'ye kadar delebiliyor. Rusların modern tanklarında HEAT mermilere dayanıklı, reaktif zırh var. Ama APFSDS mermi gelirse sıkıntı büyük. Zaten 3 mürettebatı var modern Rus tanklarının. Yükleyicileri otomatik sistem olduğu için. Tiger 1'ler önden tek yiyebiliyor evet karşı tarafın gücüne bağlı biraz da. ABD'de M4A3 Sherman ile oynarken Tiger 1'in ön zırhına dik bir şekilde ateş ettiğimde delebiliyorum gücüne ve açısına bağlı. IS serisine gelirsek, IS-2 yanlardan tek yiyebiliyor, önden delmesi zor, yatay taret mekanizması çok açıkta oradan vururlarsa döndüremezsin kuleyi, reloadı 20 saniye -çok uzun bence-, 122 mm çapında bir topu olmasına rağmen bence yeterince performanslı bir topu yok. Tiger 2 H'ı ön zırhından yine de delemiyorsunuz. IS-3 ve ilerisini oynamadım, T-44'e kadar biliyorum. IS-3 hakkında karşıma geldiklerinden şöyle diyebilirim, tankın zırhı, açısı o kadar garip ki yanlardan bile delinmiyor deli oluyorum, bazen de tek atabiliyorum şans işi biraz. Bunun daha üst modeli IS-6 var premium araç o hiç delinmiyor. Her neyse, sonuç odaklı düşünürsek Rusların T-80, 90 modelleri düşük profil olduğu için avantajlı, fakat tek yiyebiliyor. Füzelere karşı biraz daha dayanıklıdır Rus tankları reaktif zırhtan dolayı. ABD'de Abrams'ların ön taraftan yatay tareti biraz fazla açıkta, oradan tutturan birisi tankın içinden geçiyor. Yine düşük profil Leopard kadar yüksek değil. Abrams'ın zırhı bence mermiyi en iyi tutan zırh. Biraz yavaş ve hantal tank, ama bi o kadar da etkili zırhı. Füzeler için aynı şeyi söyleyemem. Ön taraftan saldıran birisi yatay taretten delmediği sürece tek atması mümkün değil. Tabii 630 mm ile Leopard 2A6 vurmazsa. Önerim hala Alman tanklarından yana. Kulede yaklaşık 1200 mm'lik bir zırh bölümü bulunuyor, topu en güçlülerinden, ve Abrams gibi yavaş bir tank değil.

Oynadığınız tiger 5.7 olan tiger 1 mi yoksa 2'yi mi oynuyorsunuz? Bazen uptier maçlar gelebiliyor jagdtiger de o yüzden gelmiş olabilir. Zırh ve ateş gücünü tercih ediyorsanız alman oynamaya devam edin bence. Leopard 2A6 geldi oyuna, 630 Mm'ye kadar delebiliyor. Rus'ların modern tanklarında heat mermilere dayanıklı, reaktif zırh var. Ama apfsds mermi gelirse sıkıntı büyük. Zaten 3 mürettebatı var modern Rus tanklarının. Yükleyicileri otomatik sistem olduğu için. Tiger 1'ler önden tek yiyebiliyor evet karşı tarafın gücüne bağlı biraz da. ABD'de M4A3 sherman ile oynarken tiger 1'in ön zırhına dik bir şekilde ateş ettiğimde delebiliyorum gücüne ve açısına bağlı. Is serisine gelirsek, ıs-2 yanlardan tek yiyebiliyor, önden delmesi zor, yatay taret mekanizması çok açıkta oradan vururlarsa döndüremezsin kuleyi, reloadı 20 saniye -çok uzun bence-, 122 mm çapında bir topu olmasına rağmen bence yeterince performanslı bir topu yok. Tiger 2 H'ı ön zırhından yine de delemiyorsunuz. Is-3 ve ilerisini oynamadım, t-44'e kadar biliyorum. Is-3 hakkında karşıma geldiklerinden şöyle diyebilirim, tankın zırhı, açısı o kadar garip ki yanlardan bile delinmiyor deli oluyorum, bazen de tek atabiliyorum şans işi biraz. Bunun daha üst modeli ıs-6 var Premium araç o hiç delinmiyor. Her neyse, sonuç odaklı düşünürsek Rus'ların t-80, 90 modelleri düşük profil olduğu için avantajlı, fakat tek yiyebiliyor. Füzelere karşı biraz daha dayanıklıdır Rus tankları reaktif zırhtan dolayı. ABD'de Abrams'ların ön taraftan yatay tareti biraz fazla açıkta, oradan tutturan birisi tankın içinden geçiyor. Yine düşük profil Leopard kadar yüksek değil. Abrams'ın zırhı bence mermiyi en iyi tutan zırh. Biraz yavaş ve hantal tank, ama bir o kadar da etkili zırhı. Füzeler için aynı şeyi söyleyemem. Ön taraftan saldıran birisi yatay taretten delmediği sürece tek atması mümkün değil. Tabii 630 mm ile Leopard 2A6 vurmazsa. Önerim hala alman tanklarından yana. Kulede yaklaşık 1200 Mm'lik bir zırh bölümü bulunuyor, topu en güçlülerinden, ve abrams gibi yavaş bir tank değil.

Anladım alman kasmaya devam ediyorum 5 seviyeye kadar sonrası için bilemiyorum tek yemeye devam edersem sovyet hesabına geçerim hem 2.5k Gold gelir tiger H2 geçtiği zaman umarım tek yemem en azından ön taraftan oynadığım tank ise tiger H1.

Geri
Yukarı