War Thunder sürekli tek yiyorum

MonkeyDGarp

Hectopat
Ya arkadaşlar tank merakım olduğu için War Thunder indirdim. Rus'lardan oynamaya başladım. Sürekli tek yiyip duruyorum. Ben de ağır tank alırım dedim belki tek yemem hevesiyle. Ağır tank aldım gene sürekli tek yiyorum. Tanka zırh falan mı takılıyor ben anlamadım adamlara vuruyorum vuruyorum işlemiyor, onlar tek atıyor.

Her tankın bir zayıf bölgesi var. Mesela Sovyetlerden başladıysanız, en başta size BT-5 verilir. BT-5'lerin ön zırhı çok zayıftır. Düşmanın mühimmatına göre genelde önden tek yersiniz. Genel olarak IS 1'lere kadar Sovyet tanklarının zırhı zayıf olur. Fazla dolaşmayın etrafta.

Alman tankları mesela yandan tek yer. İstediğiniz kadar yakın olun, önden delemezsiniz. Sovyet tanklarına göre daha hantallardır fakat topları güçlüdür.

Bu video size yardımcı olacaktır.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her tankın bir zayıf bölgesi var. Mesela Sovyetlerden başladıysanız, en başta size BT-5 verilir. BT-5'lerin ön zırhı çok zayıftır. Düşmanın mühimmatına göre genelde önden tek yersiniz. Genel olarak IS 1'lere kadar Sovyet tanklarının zırhı zayıf olur. Fazla dolaşmayın etrafta.

Alman tankları mesela yandan tek yer. İstediğiniz kadar yakın olun, önden delemezsiniz. Sovyet tanklarına göre daha hantallardır fakat topları güçlüdür.
Şuan KV1 kullanıyorum ve önden tek yiyor ona göre konum almalıyim o zaman değil mi?

Tank oyunu olarak World of Tanks tek geçerim. War Thunder'ın tank oyunu bana eğlenceli gelmiyor. Ve de dediğiniz gibi tek yeme saçmalığı canımı sıkıyor. Kağıt gibi tanklar mübarek. Ama WOT öyle değil. Çok kilit noktalara vurmak gerekiyor, yine de tek atılmıyor seviye düşük değilse. Tank merakınız varsa kesinlikle WOT öneririm.

Sovyet ağacında Tier 1 çok sorunludur, eğer ağacı tamamlayacaksanız çekilir, fakat gerçekten çok kötüdür. Tier 3-4'e kadar Almanlar çok iyidir, hatta Tier 2'de bazen uptier maçlara atabiliyor, karşınıza Tiger H1 veya Tiger E. gelirse kaçın. Uptier gelmesi durumunda Alman Tiger'larını delmek imkansıza yakın. Zayıf noktası var elbet, taret ve kule zırhı zayıftır, ayrıca yanal açıdan delmek kolaydır. Çamurlukların üstüne atış yapıp delebilirseniz mühimmat yuvalarını vurmuş olursunuz, içeride patlama yaratır tankı imha eder.

Pz. III ve Pz. IV tanklarının zayıf noktaları modelden modele değişiyor. Genelleme yapamayız fakat Pz. IV F2 gördüğünüzde önce davranın çünkü topu o seviyenin en iyilerinden. Önden gördüyseniz tarete sıkın, silahçısını kaybeder, en kötü top kundağı hasar alır atış yapamaz. O sırada da gövdeye isabet denersiniz.

Pz. III delinmesi daha kolay, gövdeye genelde tek hamlede erişebiliyorsunuz. Yalnız Pz. III ve Pz. IV'lere HEAT mermi atmayın, zırhları boşluklu olduğu için fünyesi ön zırhta aktif olur, tanka değmeden patlar. O tanklara en iyi APHE veya APCBC kullanın. Sovyet ağacı oynamadığım için mühimmatlarını söyleyemeyeceğim ancak tip olarak bunları kullanın.

O seviyede Amerikan Jumbo'ları ile karşılaşacaksınız, ön gövdeden de taretten de delinmeleri zor, gördüğünüzde açı verin, tareti sabit tutmayın. Eğer etrafında müttefiki yoksa topuna vurun, silahsız kaldığında arkasından geçip delin zırhını. Bunu eğer zırhınıza güveniyorsanız önceliği palete ateş ederek de yapabilirsiniz.

Fransız ağacı da o seviyeye kadar çok iyi değil, ilk Tier'de B1 ter ve B1 bis biraz zorlar, hatta ter veya bis unuttum hangisi olduğunu -premium olan- delinmez de delemez de. Yani gördüğünüzde sırtınızı dönmeyin yeter o arkadaşa, topu berbat delemiyor, zırhı da çok iyi, delinmiyor. Bırakın sıksın zaten delemeyecek.

Üst tierler için her tankın belirli avantajı dezavantajı var, sovyet oynarsanız ekmeğini yersiniz güzel ağaçtır, Alman ve ABD kasmış biri olarak sovyetleri de denemek isterdim yoğun olmasam. Son tierde 2A6'lar zorlar sizi, oyunun en yüksek delişine sahip. Bunun haricinde de Leclerc gördüğünüzde taret ve gövdeden delebilirsiniz, Challenger gördüğünüzde biraz temkinli olmak gerek.

Sorunuz varsa konu altından yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum. 2014'den beri oynuyorum oyunu, işi tüm detaylarıyla söylerim.

Tank oyunu olarak World of Tanks tek geçerim. War Thunder'ın tank oyunu bana eğlenceli gelmiyor. Ve de dediğiniz gibi tek yeme saçmalığı canımı sıkıyor. Kağıt gibi tanklar mübarek. Ama WOT öyle değil. Çok kilit noktalara vurmak gerekiyor, yine de tek atılmıyor seviye düşük değilse. Tank merakınız varsa kesinlikle WOT öneririm.
Gerçekten tanklara can barı ekleyen bir oyun ile, ayrı mühimmat tiplerine ayrı fiziksel özellikler eklemiş, vurduğunuz yere göre tanka hasar veren, tamamen gerçekçilik odaklı bir oyunu karşılaştırıyor musunuz? WoT tamamen Arcade, WT'nin basitleştirilmiş modu bile WoT'un yanında simülasyon kalır. WoT'da sıktığınızda tankın canının bitmesini bekliyorsunuz, WT'de sıktığınız yer tankı tek hamlede vurabiliyor. Gerçekçilik budur, her tank delinmez değildir. Zayıf noktadan vurduğunuzda tek de yer. Mühimmat yuvası isabet alırsa ne yapacak tank can barını mı bekleyecek patlamak için?

@MonkeyDGarp Ayrıca eklemeyi unuttum, ben de sık sık StuH 42G oynarım, onu karşınızda görürseniz kaçın derim. Seviyesine göre muazzam bir zırhı ve 100mm üstündeki çeliği anında delebilip içeride patlama yaratma özelliğine sahip, klasik HEAT mermi. Zayıf noktası, topunuz yeterliyse sürücü kompartımanı ve yükleyici bölümü. Yükleyici bölümüne (önden baktığınızda sol taraftaki kule altı) doğru bir atış yaparsanız mühimmatı vurup imha edebilirsiniz fakat seviyesi için oldukça zor bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı