Warband kendi krallığımızı kurma

Geralt0fRivia

Hectopat
Oyunda kaç tane kale fethettim. Harlaous'un derebeyi olduğum için kral karar veriyor. Kime vereceğine hep de kendine alıyor, ayı. Bana da diyor ki, senin çok toprağın var, o yüzden sana vermedim. Bunu telafi etmek için 900 dinar veriyor. Bende sadece 1 tane köy var. Onunda kirası 300 dinar veriyor. Neyime yetsin bu? 4K'lık ordum var. Bir tane kale vermedi bana. Kendi krallığımı kurup kendime alabiliyor muyum kaleleri? Bir de onun yaklaşık 30 tane yerleşim yeri var yahu, yemin ederim hayvan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Krallıgından ayrılıp bağımsız bir şekilde kale yada şehir alırsan kendine krallık kurabiliyorsun.

Oyunda kaç tane kale fethettim. Harlaous'un derebeyi olduğum için kral karar veriyor. Kime vereceğine hep de kendine alıyor, ayı. Bana da diyor ki, senin çok toprağın var, o yüzden sana vermedim. Bunu telafi etmek için 900 dinar veriyor. Bende sadece 1 tane köy var. Onunda kirası 300 dinar veriyor. Neyime yetsin bu? 4K'lık ordum var. Bir tane kale vermedi bana. Kendi krallığımı kurup kendime alabiliyor muyum kaleleri? Bir de onun yaklaşık 30 tane yerleşim yeri var yahu, yemin ederim hayvan.
Hocam ben derebey olup ihanet edip krallığı ele geçirmiştim. Yani ihanet edip kuleyi ele geçirebilirsiniz.

Kraldan ayrıl, bağımsız bir şekilde bir ülkeye saldırıp toprak al.

4k askerin bulunduğu ordunun moral seviyesini hayal bile edemiyorum, yerlerde olmamasının imkanı yok. Hile yaparken keşke biraz daha normal sayılar girseydin. Neyse krala ettiğin yemini boz ve istediğin bir krallığa savaş açıp ilk kaleni al, yanına da hanlardan adam topla (Jeremus vs). Kendi krallığını geliştirirken yoldaşlarına da toprak ver ki hem senin yükün hafiflesin, hem de onlarla ilişkin ilerlesin.

4K askerin bulunduğu ordunun moral seviyesini hayal bile edemiyorum, yerlerde olmamasının imkanı yok. Hile yaparken keşke biraz daha normal sayılar girseydin. Neyse krala ettiğin yemini boz ve istediğin bir krallığa savaş açıp ilk kaleni al, yanına da hanlardan adam topla (jeremus vs). Kendi krallığını geliştirirken yoldaşlarına da toprak ver ki hem senin yükün hafiflesin, hem de onlarla ilişkin ilerlesin.

Hocam siz yanlış anlamışsınız ben hile yapmadım ordum 70 kişilik ama çok kaliteli olduğu için 4K para veriyorum moral seviyeleri mükemmel hepsi aynı krallıktan zaten 4K kişilik ordum olsa büyük ihtimalle erzakçının yanına kale yapıp tüm gün onları doyurmakla uğraşırdım. Yemini bozdum 1 kale aldım onu mathelda gibi bir kız vardı ona verdim 1şehir aldım onu kimseye veremedim ama izin vermiyor. Cezam olduğu için yazamadım.
Ragnar adam, harlaus madam.

Harlaus olmayabilir adı tam ama svadya kralı.

Son düzenleme:
Hocam siz yanlış anlamışsınız ben hile yapmadım ordum 70 kişilik ama çok kaliteli olduğu için 4K para veriyorum moral seviyeleri mükemmel hepsi aynı krallıktan zaten 4K kişilik ordum olsa büyük ihtimalle erzakçının yanına kale yapıp tüm gün onları doyurmakla uğraşırdım. Yemini bozdum 1 kale aldım onu Mathelda gibi bir kız vardı ona verdim 1 şehir aldım onu kimseye veremedim ama izin vermiyor. Cezam olduğu için yazamadım.
Krallardan kale ve şehir alması gerçekten çok zor bir iş. Prens Valdym'i bulup, Kalradya'da isyan bayraklarını çekebilirsin, tek başına bu işe girip zamanla kendine adam toplayabilirsin. Oyun tamamen senin ne istediğin üzerine kurulu. İlk kale her zaman lord'a verilir, oyunda lord sen olduğun için başka kale almadan onu veremiyorsun bildiğim kadarıyla. Birkaç yer fethet sonra adamlarınla konuşmak istediğini söyleyip, "toprak sahibi olmak ister misin" diye sor, daha sonra da vermek istediğin toprağı seç.

Edit: Adamlarında konuş derken savaşçılar değil, Jeremus gibi özel isimlere sahip, han'dan topladığın adamlardan bahsediyorum.

Krallardan kale ve şehir alması gerçekten çok zor bir iş. Prens Valdym'i bulup, Kalradya'da isyan bayraklarını çekebilirsin, tek başına bu işe girip zamanla kendine adam toplayabilirsin. Oyun tamamen senin ne istediğin üzerine kurulu. İlk kale her zaman Lord'a verilir, oyunda lord sen olduğun için başka kale almadan onu veremiyorsun bildiğim kadarıyla. Birkaç yer fethet sonra adamlarınla konuşmak istediğini söyleyip, "toprak sahibi olmak ister misin" diye sor, daha sonra da vermek istediğin toprağı seç.

Buldum hocam hanlardan gidip soylu derebeyi yapıyorum onları kale ve şehirlere veriyorum diğer soysuz ama iyi insanları köylere veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı