Warband Tecrübe Kasma Taktiği

Mümkünse bir kale alın ve onları oraya koyun, tek başınıza dediğim şekilde yapabilirsiniz. Artık oynamıyorum Warband'ı çünkü ne zaman yeni save açsam, hep bunu yapıyorum ve çok çabuk gelişince hep 200 günden sonra siliyorum save'yi :)
Oyunu sürekli oynayıp bitirdim. Ama hilesiz ilk defa oynuyorum. CTRL+X yapmayınca insan bunalıyor. 😅

Oyunu sürekli oynayıp bitirdim. Ama hilesiz ilk defa oynuyorum. CTRL+X yapmayınca insan bunalıyor. 😅
Benimki de hile gibi zaten, çok bir farkı yok :) hep oynadığım save böyle oluyor; Deniz yağmacılarına saldırıp, savaş başına en az 3k dinar kazanıyorum. 10 savaşın ardından silah hüneri ve seviye kasarak, karakteri sağlam hale getiriyorum. 1.5- 2 saat sonra ortalama 30k üzeri dinar kasıyorum. (Turnuvalar dahil değil) daha sonra derebeyi olacağım krallığın yada krallığımı kuracağım bir şehirden dükkan alıp. Uzun vadede kazanç sağlıyorum. Talimci yeteneği aşağı yukarı 6 ve üzeri oluyor. Acemiler toplayıp şehirde yatıyorum. Orta seviyeye gelince, tekrar topluyorum ve eğitiyorum. Böyle böyle 3-4 saatte Suno'da 600'e yakın Nord Kıdemlisi kasmıştım :) bu yaptığım oyunu kırmak gibi.

Hocam peki kar getirecek dükkanlar nelerdir? Hangi şehirde ne açsam kazanırım?
Benimki de hile gibi zaten, çok bir farkı yok :) hep oynadığım save böyle oluyor; Deniz yağmacılarına saldırıp, savaş başına en az 3k dinar kazanıyorum. 10 savaşın ardından silah hüneri ve seviye kasarak, karakteri sağlam hale getiriyorum. 1.5- 2 saat sonra ortalama 30k üzeri dinar kasıyorum. (Turnuvalar dahil değil) daha sonra derebeyi olacağım krallığın yada krallığımı kuracağım bir şehirden dükkan alıp. Uzun vadede kazanç sağlıyorum. Talimci yeteneği aşağı yukarı 6 ve üzeri oluyor. Acemiler toplayıp şehirde yatıyorum. Orta seviyeye gelince, tekrar topluyorum ve eğitiyorum. Böyle böyle 3-4 saatte Suno'da 600'e yakın Nord Kıdemlisi kasmıştım :) bu yaptığım oyunu kırmak gibi.

Talim kısmında en fazla kişiyle dövüşerek fazla XP kazanabilirsiniz. Ya da yağmacı veya haydut falan keserek XP kazanabilirsiniz.
En fazla XP'yi talim becerisini geliştirmek veriyor. Çünkü max seviyeden biraz aza geldiğinde talim seviyesi acemi birlik aldığımda direkt 4-5 seviye arttırabiliyordum anında.
Dükkan konusuna gelecek olursam tek tek denemeniz gerekli. Lonca başkanına gidip soracaksınız o size kar veya zarar durumunu açıklıyor zaten.
Oyun içindeki ekonomiye göre değişiyor dükkan olayı. Son olarak dükkan açacağınız şehrin lordu ile aranız iyi olmalı.
Mesela yün az ise bir şehirde yün dükkanı muhtemelen iyi para getirecektir.

Kendi başınıza deniz yağmacılarına saldırın, bu şekilde savaş başına alacağınız dinar daha fazla olur, hemde onlardan alacağınız itemleri de satarak bir savaşta toplam 5k üzeri dinar getirisi olur. Keza tecrübe de aynı şekilde ama at kullanmanız gerek, yaya olarak yenemezsiniz. Ben tek başıma 60 deniz yağmacısına saldırmıştım. At ile etraflarından dolanarak cida ve fırlatma baltalarını harcatıp, sonra kenardan, kenardan kesip alıyordum. Çoğu zaman canım zerre azalmıyordu. 1 saat içinde 20K dinar kasıp, üstüne 20 seviyeyi geçmiştim.
Kargı ve zırhlı at daha ideal bence.
Hocam peki kar getirecek dükkanlar nelerdir? Hangi şehirde ne açsam kazanırım?
Hocam bunlar save'e göre değişiyor çünkü şehirlerin maddi durumu değişiyor sürekli gidip sorarak öğrenmeniz gerek.
Talim kısmında en fazla kişiyle dövüşerek fazla XP kazanabilirsiniz. Ya da yağmacı veya haydut falan keserek XP kazanabilirsiniz.
En fazla XP'yi talim becerisini geliştirmek veriyor. Çünkü max seviyeden biraz aza geldiğinde talim seviyesi acemi birlik aldığımda direkt 4-5 seviye arttırabiliyordum anında.
Dükkan konusuna gelecek olursam tek tek denemeniz gerekli. Lonca başkanına gidip soracaksınız o size kar veya zarar durumunu açıklıyor zaten.
Oyun içindeki ekonomiye göre değişiyor dükkan olayı. Son olarak dükkan açacağınız şehrin lordu ile aranız iyi olmalı.
Mesela yün az ise bir şehirde yün dükkanı muhtemelen iyi para getirecektir.
Ben olsam talim yeteneği ile uğraşmazdım direkt Lezalit'i alırdım.

Son düzenleme:
Evet, soru belli. En kısa yoldan sizce tecrübe nasıl kasılır?
En kısa yol, karakter ekranına giriyorsun altta import/export yazan butonlardan export'a basıyorsun. Belgelerdeki oyun klasörü içinde bir karakter dosyası yaratıyor, o dosyayı notepad ile açıp XP yazan kısma 500000 falan yaz. Aynı yerde tüm özelliklerini ve paranı da editleyebiliyorsun, kaydedip çık.

Sonra oyuna girip import character yapacaksın, her şey istediğin gibi.

En kısa dediğin için bunu yazdım, karakterle ilgili her şey o dosyada var. :D

Turnuvalardan kazanacagin parayla standart sovalye techizatini alir almaz kendini yollara vur. Gezginci sovalye rp yaparak kah corak svadya ormanlarinda kah soguk tundralarda kah cetin step ve col diyarlarinda haydutlarla savasip iyileri koru, sevdigin kiza hayatini ada ve ne olursa olsun dogruyu soyle. Ve bu dediklerimi bir tokat gibi her zaman hatirla.

Yeni konular

Geri
Yukarı