Warband'de hangi krallığa savaş açmalıyım?

Makaleler
1
Yer
Akdeniz Bölgesi
Arkadaşlar Mount and Blade: Warband'de 138 askerim var. Svadyalılara savaş açtım yendiler, ben de eski kayıt dosyasına geçtim. Oyun 400. günlerde Nordlar Vaegirleri neredeyse sıfırlamış durumda, ben bu durumda ne yapayım?
Madem bitmek üzereler, çökün Vaegirlerin gırtlağına.

Reka3237

Centipat
Makaleler
1
Svadyaya savaş açmak hata çünkü tam ortada sayılırlar. Yani oradan bir kale alsanız bile gelen geçen çöker :D. Vaergirlerin mümkün mertebe diğer ülkelere en uzak kalesine/şehrine çökmeye çalışın. 1 yer alıp hemen lordlarını çevirmeye çalışın. Yendiklerinizi serbest bırakın ilişkiniz artsın böylece tarafınıza geçme ihtimalleri artar.

SabriKeser

Picopat
Yer
Aksaray
Veagir'e aç. Varsa derebeylerinden topla şehir al.

HADOLEITE

Centipat
Sen bir iki gün boş boş gez haritada zaten biri sana savaş açar, sen de karşılık verirsin :).

Reka3237

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar Vaegirlilerin bir tek Khudan şehri kaldı orada yaklaşık 250 asker var benim ise 138 ama neredeyse tüm askerlerim Full çöksem mi acaba üzerlerine.

Ben senin yerinde olsam şehirden çıkan bir lordu kıstırırdım. Şehir kuşatmak yerine açık alana çek öyle çök. Dışarıda rahat rahat kesersin. İçerideki asker sayısı azalınca da kuşatır alırsın. Şimdi de çöksen alırsın ama kaybettiğin askerleri sonra çok ararsın :D

KS
uwuweuwuwue

uwuweuwuwue

Picopat
Yer
T.A.R.D.İ.S'de mevcut zaman akışını kontrol ediyor
Ben senin yerinde olsam şehirden çıkan bir lordu kıstırırdım. Şehir kuşatmak yerine açık alana çek öyle çök. Dışarıda rahat rahat kesersin. İçerideki asker sayısı azalınca da kuşatır alırsın. Şimdi de çöksen alırsın ama kaybettiğin askerleri sonra çok ararsın :D
Bilemedim. Birde ben Khudan şehrini alınca diğer krallıklar bana savaş açmazlar mı?

Reka3237

Centipat
Makaleler
1
Bilemedim. Bir de ben Khudan şehrini alınca diğer krallıklar bana savaş açmazlar mı?

Alır almaz açmıyorlar ama kısa süre sonra açıyorlar. O yüzden şehri alırken en az kayıpla alman lazım ki biri sana savaş açınca o şehirde bulunan her asker kıymete biniyor. Aldıktan sonra yapacağın ilk iş etrafta ki bütün köyleri gez, toplayabildiğin her askeri çer çöp topla şehre koy maksat kalabalık görünsün :D

Yukarı