Warcraft III Reforged düşük GPU ve CPU kullanımı

LoqqaL

Hectopat
Katılım
27 Haziran 2014
Mesajlar
160
Yer
Denizli
Warcraft III reforged oyununda, oyun ilerledikçe düşük FPS alıyorum. Oyunun başlarında GPU %30, CPU %20 kullanım ile 100+ FPS alıyorum. Oyun ilerledikçe resimdeki değerlere düşüyor, oyun oynanmayacak seviyeye geliyor.
Grafikleri en yükseğe alsam da aynı sorun, en düşüğe alsam da aynı sorunu yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim, GPU ve CPU kullanımını zorla artırabilmek için bir yol var mıdır?
Sistem özellikleri.
GTX 1050 Ti.
Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.80 GHz.
16,0 GB.
Screenshot_1.png
 
Son düzenleyen: Moderatör:

-Cemil

Hectopat
Katılım
7 Nisan 2016
Mesajlar
542
Makaleler
2
Çözümler
4
Okla gösterdiğiniz kısım ekran kartı sıcaklığı. İşlemci sıcaklığı 78 derece olarak gözüküyor. Hw monitör ile core başına sıcaklıklara bakar mısınız?
Büyük ihtimalle fazla ısındığı için işlemciniz ve ekran kartınız frekanslarını düşürüyor.
 

BuraKAyaydin

Hectopat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
6.280
Makaleler
8
Çözümler
35
Yer
İstanbul/Esenler/Sarıyer/ABDKonsolosluk Sınır.
CPU'nun bu sıcaklık değeri normal mi?
Eki Görüntüle 1121404
Gösterdiğiniz yer CPU değil GPU yalnız (sıcaklık yerine diyorum) :D. Sıcaklık fazla geldi bana. CPU kullanımın az olması iyidir. Yalnız GPU kullanımı sıkıntı. Görev yöneticisi üzerinden 1. Ve 2. Çekirdeği kapatın (oyun açık olsun. Bunu sadece oyun için yapın) sonra önceliği "yüksek" olarak ayarlayın.
 
KS
LoqqaL

LoqqaL

Hectopat
Katılım
27 Haziran 2014
Mesajlar
160
Yer
Denizli
GPU intele ait o fotoğrafta, yani hiçbir program, oyun açık degil neden o da ısınıyor olabilir?
Şimdi yenice termal macun yenilemesi yaptım sadece CPU için. CPU'nun vida takılan üç bacağından bir tanesinin yatağı komple kırılmış, bu durum sıcaklığa etki eder mi bilmiyorum diğer iki bacak çok sağlam durduğundan gram oynamıyor yerinden boruları zaten. Macunu yeniledikten sonra boşta bu şekilde; Boşta 60 küsür derece iyi midir?
Screenshot_1.png
 
Son düzenleme:

-Cemil

Hectopat
Katılım
7 Nisan 2016
Mesajlar
542
Makaleler
2
Çözümler
4
Kırılan ayaklardan bakır boru uzanmıyor mu fana doğru? Eğer uzanıyorsa sorun büyük ihtimalle ondan kaynaklanıyor. Ayrıca Kullandığınız termal macunun markası ve modeli nedir? Tamamen boşta oolan bir sistem için 62 derece yüksek bir sıcaklık.
 

Yeni konular

Yukarı