Warzone "DEV ERROR 6068" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Sweetys

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar, Warzone giriyorum maçın ortalarında arada bu sorun oluyor. Scan and repair dedim oyuna girmeden önce durmadan böyle oluyor repair yaptıktan sonra oyun tekrar girdim böyle oldu gene. Çözümü varsa arkadaşlar yazarsa sevinirim her maç böyle yapıyor.

Dosya Ekleri

• 1634383324260.png
    1634383324260.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Warzone giriyorum maçın ortalarında arada bu sorun oluyor. Scan and repair dedim oyuna girmeden önce durmadan böyle oluyor repair yaptıktan sonra oyun tekrar girdim böyle oldu gene. Çözümü varsa arkadaşlar yazarsa sevinirim her maç böyle yapıyor.
Sistem özellikleriniz ne? İnternette grafik ayarlarının fazla olmasının neden olabileceği yazıyor.

Biraz hortladı konu ama ben bu hata kodundan dolayı çok uzun bir süre doğru düzgün bu oyunu oynayamamıştım. Çok araştırmıştım sorun ne diye. Bu hata kodunun tonlarca sebepten olabileceği yazılmış her yerde. Benim sistemime bakıldığında bu hata kodunun kesinlikle RAM'lerle alakalı olduğunu anlamış oldum. Eskiden sistemimde CL14 ve CL16 şeklinde 2400MHz 2x8GB dual channel RAM kullanıyordum. CL değerleri farklıydı fakat 16CL'de dual channel olarak çalışıyorlardı. Sürekli ama sürekli bu hata kodundan dolayı crash yiyordum. Daha sonra RAM'leri değiştirip ikisini de aynı marka aynı model yaptığımda bu sorundan kurtuldum. Yani RAM'lerinizle ilgili bir sorun olabilir, RAM'lerinizde sorun yoksa bile (ki benim eski RAM'lerde Memtest86'da sorun çıkmamıştı) oyun o RAM'lerde sıkıntı algılıyor olabilir bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı