Warzone kasıyor

Enes KAYADELEN

Hectopat
Sistemim.
i3 6100, GTX 1650, 8 GB RAM.
Oyunda her hareketimde FPS 50'lerden 10 FPS'lere kadar düşüyor arkadaşımda yükledi oyunu GTX 1050 Ti G4560 8 GB RAM'le akıcı oynuyor ne yapmam lazım? Sürekli klavyede bir tuşa basınca veya mouse hareket ettirince FPS birden düiüyor. En düşük ayarda da böyle en yüksek ayarda da böyle.

Sistemim.
Oyunda her hareketimde FPS 50'lerden 10 FPS'lere kadar düşüyor arkadaşımda yükledi oyunu GTX 1050 Ti G4560 8 GB RAM'le akıcı oynuyor ne yapmam lazım? Sürekli klavyede bir tuşa basınca veya mouse hareket ettirince FPS birden düiüyor. En düşük ayarda da böyle en yüksek ayarda da böyle.

Bende de RX 570 8 GB Ryzen 3 ve 8 GB RAM vardı bende de aynısı oluyordu konu açtım 8 GB ve tek modül RAM'dan kaynaklı olduğunu söylediler.

Sistemim.
Oyunda her hareketimde FPS 50'lerden 10 FPS'lere kadar düşüyor arkadaşımda yükledi oyunu GTX 1050 Ti G4560 8 GB RAM'le akıcı oynuyor ne yapmam lazım?
Arkadaşınız o sistemle akıcı oynayamaz :) 16 GB RAM, RX 570 ve arkadaşınızın kullandığı CPU ile 40 FPS alıyordum oyunda. Sisteminiz oyun için yetersiz. Kasması normal.

Arkadaşım 1050 ile 50 FPS alıyor (dropsuz). Oyunu DX 11 ile başlatmayı deneybilirsin.
Arkadaşınız o sistemle akıcı oynayamaz :) 16 GB RAM, RX 570 ve arkadaşınızın kullandığı CPU ile 40 FPS alıyordum oyunda. Sisteminiz oyun için yetersiz. Kasması normal.
Yanlış bilgilendirme. Aktif olarak warzone oynuyorum. Orta yüksek ayarlarda ve dx 12 ile oynuyorum. 60-85 FPS alıyorum. Ekran kartımız aynı ve 8 GB single ram kullanıyorum.

1618165997810.png

Oyunun minimum sistem gereksinimleri böyle kasması doğal ama 10 FPS ve aşırı drop normal değil.

Muhtemelen arkadaşınızda 4x2 RAM var, RAM'inizi Dual Channel yapmanızı öneririm.
Hayır tek PC yi beraber almıştık 2. El aldı o
Valla DC den konuşuyoruz anlık FPS degerlerini falan söylüyor bana 35 40 50 FPS arası aliyo genelde ve arada çok hafif takılma olduğunu söyledi bide anlamadığım şey mouse hareket ettiğinde FPS drop oluyor veya klavyede tuşlara basınca FPS drop oluyor ama hareket etmeden durunca FPS 40-45 oluyor çok garip bi durum anlamadım
RAM o oyun için yetersiz Warzone 11 12 GB RAM kullanabilen bir oyun.
8gb ramle minimumda oynayabilmek lazım bence
İşlemciniz ekran kartınızı rahat beslemiyor hem de RAM'iniz yetersiz.
GTA 5 gibi oyunlarda oynuyorum ultra ayarlarda hiç bir sıkıntı olmadı bf 5 bf1 call of duyu wwı de oynadım ama bu kadar sıkıntı çıkmadı
Eki Görüntüle 969709

Oyunun minimum sistem gereksinimleri böyle kasması doğal ama 10 FPS ve aşırı drop normal değil.
Ama minimumda bile oynayamiyorum en düşük grafikte de denedim en yüksek grafikte de denedim ama aynı drop devam etti sadece mouse hareket ettirince veya klavyede tuşlara basınca giriyo Drop cok saçma bi olay anlamadim neden böyle yapiyo

Geri
Yukarı