Watch Dogs 2 her ayarda FPS'in aynı olması

Ecmel

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Front-End Developer
Arkadaşlar oyunda ne yaparsam yapayım; çözünürlüğü en düşüğe alayım, Low ayarlara alayım, bir şey değişmiyor. Ultra 1920x1080 çözünürlükte aldığım FPS ile Low en düşük çözünürlükte aldığım FPS aynı, değişim yok. FPS sınırı kapalı lakin ne yapsam FPS artırmıyor. Ayarları değiştirsem bir şeye fayda etmiyor. Sorunun çözümü nedir?

Sistemsel düşündüğüm tek şey RAM'ın 8 GB olması lakin ondan yana olsaydı eğer Ultra ile Low arasında fark olurdu diye düşünüyorum. FPS değişmiyor yani hep aynı civarda 30-40 FPS arası değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS GTX 1650S TUF
İntel Core i5-3300 (3.5 Ghz kadar çıkabiliyor.)
4x2 Kingston 8GB ram

Darboğaz olacağını hiç sanmıyorum çünkü hiç bir oyunda başıma gelmedi.

ASUS GTX 1650S TUF.
Intel Core i5-3300 (3.5 GHz kadar çıkabiliyor.)
4x2 Kingston 8 GB RAM.

Darboğaz olacağını hiç sanmıyorum çünkü hiçbir oyunda başıma gelmedi.

MSI Afterburner ile Low ayarlarda ve Ultra ayarlardaki ekran kartı (GPU) kullanımına bakın. İki ayarda da %100 ise darboğaz yoktur.

ASUS GTX 1650S TUF.
Intel Core i5-3300 (3.5 GHz kadar çıkabiliyor.)
4x2 Kingston 8 GB RAM.

Darboğaz olacağını hiç sanmıyorum çünkü hiçbir oyunda başıma gelmedi.

Hayvan gibi darboğaz olur hocam. RTSS ya da alternatifi biruygulama ile işlemci ve ekran kartı kullaımınıza bakabilir misiniz?

Oyun içinde Nvida'nın güncelleme aracı ile kontrol yapıyorum yani kullanımları görüyorum darboğazlık bir durum yok dediğim gibi.
Oyun içinde Nvida'nın güncelleme aracı ile kontrol yapıyorum yani kullanımları görüyorum darboğazlık bir durum yok dediğim gibi.
Düzeltme: CPU Kullanımı %100'ken GPU kullanımı %60 sanırım darboğaz var lakin sadece bu oyunda yaşıyorum ilginç.

Bir çok oyunda bu sorunu yaşamadım ama Watch Dogs 2'de yaşıyorum optimizasyonla da bir tık ilgisi vardır büyük ihtimal ama neyse zaten yakın zamanda İşlemci, anakart ve ram yükseltmesi yapacaktım sisteme teşekkürler yorumlarınız için.

Bir çok oyunda bu sorunu yaşamadım ama Watch Dogs 2'de yaşıyorum optimizasyonla da bir tık ilgisi vardır büyük ihtimal ama neyse zaten yakın zamanda işlemci, anakart ve RAM yükseltmesi yapacaktım sisteme teşekkürler yorumlarınız için.

Darboğaz var demiştim. Sadece işlemci, anakart ve RAM bellekleri yükseltmek yeterli.

Geri
Yukarı