Watch Dogs 2'de GTX 1660 Super ısınıyor

FurkanxdTR

Hectopat
Oda sıcaklığı yaklaşık 30 derece. Bugün Watch Dogs 2 oynarken Ventus XS OC modeli ekran kartım 77 derece gördü tam kullanımda. İşlemcimi de %80 kullanıyordu bu Watch Dogs 2 neden böyle? İşlemci R5 3600.

MSI Afterburner ile otomatikte. %75'i geçmiyor. Ama beni asıl şaşırtan işlemci kullanımı oldu. R5 3600 gibi çok güçlü bir işlemcinin %80nini Watch Dogs 2 ne yapıyor?
Ubisoft oyunları her zaman öyle. AC'in yeni oyunları ve FC5/FC New Dawn'da da işlemci kullanımı yüksek oluyor. Ayrıca kasanın hava akışı nasıl? 77 derece tehlikeli değil ama pek düşük bir sıcaklık olduğu da söylenemez.

Kasa orta seviye. Rampage Sailor.
Kasanın hava akışı pek de kötü gibi durmuyor aslında önü yeteri kadar açık. Ben Asus Dual Evo model 1660 Super kullanıyorum benimki %98-99 yükte stok ayarda %45-55 fan hızında 67 dereceyi geçmiyor. Ventus XS soğutma konusunda fazla başarılı bir model değil.

Kasanın hava akışı pek de kötü gibi durmuyor aslında önü yeteri kadar açık. Ben Asus Dual Evo model 1660 Super kullanıyorum benimki %98-99 yükte stok ayarda %45-55 fan hızında 67 dereceyi geçmiyor. Ventus XS soğutma konusunda fazla başarılı bir model değil.
Öyle gibi duruyor. Seninkinin MHZ değeri oyunlarda kaç oluyor?

1935-1965 arası gidip geliyor. OC durumunda çekirdek +180MHz daha crash vermeden kaldırabiliyor ama.
İyiymiş. Benimki de o mhz değerlerinde hatta 1890a kadar düşebiliyor. Ve ısınıyor baya. Yapacak bir şey yok normalde oyunlarfa 70 73 derece arası full yükte fakat bugün 76 77 derece görünce biraz şaşırdim. Benim korkum şimdiden değil 2 sene sonra 90 derece olur mu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı