WD 1 TB Ears Harddisk Hız Düşüşü

cankanyakut

Hectopat
İyi günler Recep bey.
"WD Caviar Green HDD'lerde Kritik Tasarım Hatası" buradaki yazınızla yardımınıza ihtiyacım var. WD 1TB Ears modeli var. 3 yıl önce almıştım depolama amaçlı fakat bu günlerde sorun çıkartıyor. HDD bazen gidip geri geliyor ve HDD'yi elime aldığımda takılma hissediyorum. HDD'nin hızı Kb'lara kadar düşüyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Bir HDD programı kurulu. Bu programda HDD sağlığı hakkında uyarı yapıyor kötü tarafı HDD full arşivle dolu olması ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen verilerinizi yedekleyin. HD Tune 5.50 ile Health kısmına bakın. Sarı ya da kırmızı çizgi varsa diski yedekleyin. Garanti varsa garantiye gönderin. Yoksa, yedeklemeden sonra Low Level Format atın. Sorun devam ediyorsa diski emekliye ayırın.

Dediğinizi yaptım, HD Tune 5.50 taratırdım. Evet kırmızı çigiler var. Maalesef garantisi de bitmiş. İnşallah verileri çıkarabiliriz çünkü Kb'lara kadar düşüyor hız.

Her şey için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskiniz artık son nefeslerini veriyor. Aktarırken dosyaları toplu değil tek tek aktarın. En azından toplu aktarıma göre hem daha hızlı aktarırsınız hemde disk gidip gelirken aktarım yarıda kesilse bile nerede kaldığınızı bilip oradan devam edersiniz. Yoksa orayı aç babam, buraya bak babam derken disk o sırada hayata gözlerini yumabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı