WD 500GB Hard disk bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

Cforcombo12

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Blue 500GB 3,5 inç
Anakart
Asus PBP67 LE
Elimde WD 500GB hard disk var birkaç gün öncesine kadar sıkıntısız çalışıyordu ancak kasama elektrik geldiğinden beri (hard disk altında montesiz şekilde duruyordu) görüp görmeme sorunu yaşanmaya başladı.

Hard diskten sesler geliyor böyle tık tık diye ancak BIOS hard diski görmüyor. Görse bile ya Windows hiç açılmıyor, açılsa da tek bir komutu yapması 15 dakikayı bulabiliyor. İlk başta bu hatayı verdiğinde her şeyi denedim ama en sonunda vazgeçtim. Bilgisayar 1-1, 5 saat boş kaldıktan sonra yine deneyeyim dedim ve sıkıntısız çalıştı, hard diskten tık tık sesleri gelmiyordu ve Windows Disk Onarımı'ndan geçtikten sonra takır takır çalışıyordu.

1-1, 5 gün civarı sonra bilgisayarı kapatıp dinlendireyim dedim ve şimdi ise açmaya çalıştığımda aynı sorunları yaşıyorum. Kabloyu taktım çıkardım, hard diski farklı yere koydum hala aynı. Belki yine birkaç saat boş bıraksam çalışacak da her bilgisayarı kapattığımda bununla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

İşin garip tarafı da ilk başta boş bıraktıktan sonra bilgisayar açıldığında hard diski Hard Disk Sentinel ile test ettim ve mükemmel çalıştığını, hiçbir eyleme gerek bulunmadığını söylüyordu. Sağlık oranlarının hepsi %100 idi.

Açıkçası sorunun o elektrikten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum ancak kulağa geldiğinden çok daha önemsiz bir olaydı, sadece kasaya dokununca hafif elektrik çarpıyordu bu da gayet normal geliyor bana çünkü içindeki parçalar iyi olsa da kasa bayağı eski. O elektrik de zaten bir süreden sonra gitti şimdi hiç olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı