WD Black 500GB vs Seagate laptop Thin 500GB

gurecumut

Hectopat

O kadar kararsız kaldım ki. 1 TB'lık disk var+320GB daha disk var ama onda bad sector oluşumu olmaya başladı riske atmak istemiyorum verileri.
Bu iki disk arasında seçiminiz ne olurdu. Biri 7200 RPM 32 MB cache biri 5400 RPM 128 MB cache. Hız bakımından ve tabii ki de ömür bakımından sizin tavsiyeniz ne olurdu. Performansı 2. plana atabiliriz hatta bu ikisi arasında önemli olan dayanıklılık yıllarca masaüstünde Seagate kullandım 6-7. yılında girdi daha yeni yeni sağlık durumu dikkate düştü. Ama hiç WD kullanmadım.

Hocam WD derim. Daha önce de WD Black kullandım. Sattığım PC ile gitti. Şimdi bilgisayırımda 2 adet WD Blue ve 1 adet WD Green var. Memnunum.

Hocam WD derim. Daha önce de WD Black kullandım. Sattığım PC ile gitti. Şimdi bilgisayırımda 2 adet WD Blue ve 1 adet WD Green var. Memnunum.
Peki hocam diskleri ne kadar yükle kullanıyorsunuz misal ben o diski aldığım gibi 300 kusur GB dolduracam sonra gelen dosyalar 50-60 GB a yakın olacak da

Hocam yarıdan fazlası dolu diyebilirim. Hatta WD Green yaklaşık 10 yıllık.

Hocam eğer WD Blue vs Seagate olsaydı Seagate derdim ama WD Black hem 7200RPM olmasına göre diğerlerine göre hem%5 daha performanslı ve 5 yıl garantisi var.

Geri
Yukarı