WD Black vs. WD Blue

WD Black kullanıyorum performans olarak güzel ama sesli çalışıyor.

Eski kur ile almaya değer bir üründü. Ancak şu an için blue tercih edilmesi daha doğru olacaktır fiyat performans sebebiyle.

P300 üründe güzel. Alternatif olarak düşünebilirsiniz.

SDD alma imkanınız varsa SDD alın eğer oyun depolama mantığınız oyunları bu depolama alanında tutarak oynamaksa.

Neden Seagate'in harddiskini önermiyorsunuz hocam merak ettim de herhangi bir kronik sıkıntıları mı var?

Önerilmiyor değil aslında.

Söyle düşünme yolunu göstereyim sana. Bir markanın modeli diğer markanın modelinden belli aralıklarda daha fazla satılır. Bu süreç sonrasında insanlar olumlu ve olumsuz değerlendirme yoluna girer.

Bu etken sebebiyle ciddi eleştiri ve öneri düzeyi oluşur.

Seagate 2020 yılı içinde WD markasına kıyasla daha fazla satıldı bildiğim kadarıyla.
Sağlam satıcılardan alınmayan ürünler üretim hatalı, darbeli, hasarlı, onarımla beraber tekrar satışa açılmış ürünlerle birlikte ciddi negatif etkenler oluşabilir.

2018 ve 2020 yılı için WD için geçerliydi bu durum. Ciddi WD zıtlığı görüyordum ben.

Markalara göre değil ürünlere göre değerlendirme yapmak daha mantıklı. Seagate üzerinde her zaman gözde olan model var mesela.
WD için Black ve blue örneğini verebiliriz.
Diğer bir yandan P300 örneğini.

Neden Seagate'in harddiskini önermiyorsunuz hocam merak ettim de herhangi bir kronik sıkıntıları mı var?
Segate harddiskler genelde ısınmaya ve kafa vurmaya çok meyilli. Benim kendi sadece 3 segate harddiskim bozuldu biri 4tb diğeri 2tb öbürü de 500gb. Hepsi de 5 seneyi göremediler. Seneler önce aldığım wd'ler ve samsunglar ise hala taş gibi çalışıyor. Bilgisayarcıdaki bozuk harddisklerin de nerede ise hepsi segate.

Segate harddiskler genelde ısınmaya ve kafa vurmaya çok meyilli. Benim kendi sadece 3 segate harddiskim bozuldu biri 4tb diğeri 2tb öbürü de 500gb. Hepsi de 5 seneyi göremediler. Seneler önce aldığım wd'ler ve samsunglar ise hala taş gibi çalışıyor. Bilgisayarcıdaki bozuk harddisklerin de nerede ise hepsi segate.
Tamam hocam cevaplarınız için teşekkür ederim ben de harddisk almayı düşünüyorum da ondan sormuştum.

Blue oyun için yeterli. Oyun için Black almak elektrik israfı olur bence. Ya Blue alın ya SSD alın.

Geri
Yukarı