WD Blue 500GB alınır mı?

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu HDD'yi almayı düşünüyorum. Normalde bunun 1TB 64MB Cache olanını alıcaktım ama 500GB'ın fazlasıyla yeterli geliceğini düşündüğüm için bunu almaya karar verdim. Sizce bu HDD alınır mı? Herhangi bir sorunu vs. var mı bildiğiniz? Ayrıca 64 ile 32MB arasında ne gibi farklar olur? Sadece oyun depolamak için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 TB modeline sahibim aynı zamanda M.2 SSD’im var oyunlarda gerçekten o kadar az fark hissettim ki gözün kapalı alabilirsin. Çok az bir fiyat farkı var yalnız 500-1 arasında 1 TB al geç diyebilirim.

M.2 SATA versiyonu var 1 seneye yakın oldu sorun yaşamadım. Ayrıca elimdeki 2 tane 120 GB'lık modeli sattım 500 GB WD Blue alacağım yine 500 520 TL bandında satılıyor indirim olursa alacağım yoksa acelem yok. Bu kurla indirim zor yazanları şimdiden görür gibiyim :)

Bu HDD'leri sıfır bulmak çok zor. Satıcı Hepsiburada değil dolayısıyla refurbished olma ihtimali yüksek. Ben de buna benzer bir HDD almıştım fakat satın almadan satıcıyı arayıp teyit etmeme, sıfır denmesine rağmen SATA girişi zorlanmış ve metal kasa da kılcal çizikler vardı.
Ürün statik poşetinde ve mühürlüydü ama HD Tune ve diğer programlarla taradığımda %30u ölüydü. İade ettim.
Bilgin olsun. Dikkat et.

M.2 SATA versiyonu var 1 seneye yakın oldu sorun yaşamadım. Ayrıca elimdeki 2 tane 120 GB'lık modeli sattım 500 GB WD Blue alacağım yine 500 520 TL bandında satılıyor indirim olursa alacağım yoksa acelem yok. Bu kurla indirim zor yazanları şimdiden görür gibiyim :)
1TB modeli (sata 3 olan) 280-300TL arasında çok rahat bulunabiliyor. Sen M.2 olanından mı bahsediyorsun?
Bu HDD'leri sıfır bulmak çok zor. Satıcı Hepsiburada değil dolayısıyla refurbished olma ihtimali yüksek. Ben de buna benzer bir HDD almıştım fakat satın almadan satıcıyı arayıp teyit etmeme, sıfır denmesine rağmen SATA girişi zorlanmış ve metal kasa da kılcal çizikler vardı.
Ürün statik poşetinde ve mühürlüydü ama HD Tune ve diğer programlarla taradığımda %30u ölüydü. İade ettim.
Bilgin olsun. Dikkat et.
Evet bende farkındayım. Yorumlarda gözüme çarptı refurbished gönderdiler diyenler. Sıfır nasıl buluruz ki? Büyük ihtimal alıp test edicem eğer sıkıntı yoksa refurbished de olsa kullanmaya devam edicem. Sonuçta fabrika orjinal parçalar kullanarak yenilemiyor mu?
Arkadaşlar 500GB benim işimi fazlasıyla görür diye boşuna 300 lira vermiyim diyorum. Kalan 150 TL'nin üstüne biraz daha ekler T6 Ultra soğutucusunu alırım demiştim. Sizce ne yapayım? Halihazırda zaten 240GB bir SSD'm var. Windows falan kurmıcam sadece oyun için.

Pardon dalgınlıkla SSD olarak algılamışım ama yine de SSD almak daha mantıklı tabii bütçe sınırlı olabilir. Yinede az uz biriktirip zorlarsan olabilir diye düşünüyorum. M.2 SSD ve 2.5" 500 GB SSD'ler var.

Modelin sıfırı;
1TB olan modeli ile aynı neredeyse fiyatta ve 32mb Cache'e sahip :(
Pardon dalgınlıkla SSD olarak algılamışım ama yine de SSD almak daha mantıklı tabii bütçe sınırlı olabilir. Yinede az uz biriktirip zorlarsan olabilir diye düşünüyorum. M.2 SSD ve 2.5" 500 GB SSD'ler var.
Sistemimde zaten bir 240GB SSD bulunduğu için SSD ihtiyacım yok. Olmasaydı büyük ihtimal SSD almaya çalışırdım ama gereksiz olur şuan için.
Arkadaşlar bir sorun yoksa şuan bu HDD'yi sipariş vericem. 32MB ile 64MB Cache arasında bir fark yok sanırım. Bir öneriniz varsa söyleyin yoksa bugün sipariş vericem. Kalan 150 liranında üstüne biraz katıp T6 Ultra almayı planlıyorum.
Evet sürekli karar değiştiriğimi biliyorum ama en sonunda "geleceğe yatırım" olarak 1TB olan modeli aldım. Umarım ki kargoda vs. veya üründe bir sıkıntı çıkmaz. İnş HDD'm kafa atmaz :D

Son düzenleme:
1TB olan modeli ile aynı neredeyse fiyatta ve 32mb Cache'e sahip :(

Sistemimde zaten bir 240GB SSD bulunduğu için SSD ihtiyacım yok. Olmasaydı büyük ihtimal SSD almaya çalışırdım ama gereksiz olur şuan için.
Arkadaşlar bir sorun yoksa şuan bu HDD'yi sipariş vericem. 32MB ile 64MB Cache arasında bir fark yok sanırım. Bir öneriniz varsa söyleyin yoksa bugün sipariş vericem. Kalan 150 liranında üstüne biraz katıp T6 Ultra almayı planlıyorum.
Evet sürekli karar değiştiriğimi biliyorum ama en sonunda "geleceğe yatırım" olarak 1TB olan modeli aldım. Umarım ki kargoda vs. veya üründe bir sıkıntı çıkmaz. İnş HDD'm kafa atmaz :D
Hocam bir sorun çıktımı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı