WD Blue HDD düşük hız

alperenht

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Blue 1 TB 7200 RPM HDD
Alalı anca 1 ay olmuştur. 1 TB 7200 RPM WD Blue HDD. İlk başta test ettiğim de 200 küsur okuyup yazıyor ve değerler de 300'e yakındı. Şimdi bir baktım bakmaz olaydım :D niye bu kadar düşmüş olabilir. Nasıl düzeltirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-02-04 155954.png
    Ekran görüntüsü 2023-02-04 155954.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 20
Değerler normal, ilk aldığınızda boş olduğu için yüksek çıkmış olabilir. Aynı şekilde doluluk oranı da hızları az da olsa etkiliyor, şu an 2/3'ü dolu.

Değerler normal, ilk aldığınızda boş olduğu için yüksek çıkmış olabilir. Aynı şekilde doluluk oranı da hızları az da olsa etkiliyor, şu an 2/3'ü dolu.

Biliyorum ama dün arkadaşla konuşurken o HDD'nin hızına bakıyordu. Arkadaşımın 10 yıllık markası belli olmayan bir HDD'si var ve 210 okuyordu. Dolu bir şekilde bu nasıl olabiliyor?

Hayır. Yalnızca GTA V'te problem oluyor. Kaynaklar ve kaplamalar geç yükleniyor. Onun harici oyunlarımın %85'i HDD'ye kurulu, problem yok.

Tamamdır teşekkürler. Ama bir şeyi anlamadım arkadaşımın 10 yıllık markası belli olmayan HDD nasıl 210 okuyor. Sağlam parça çıktı vallahi :D

Dolu boş fark eder. Değerler normal.

Tamamdır teşekkürler. Ama bir şeyi anlamadım arkadaşımın 10 yıllık markası belli olmayan HDD nasıl 210 okuyor. Sağlam parça çıktı vallahi :D

Marka modeli nedir? Arkadaşının diskinin? Ne kadarı dolu? Marka mutlaka vardır ama etiketi falan kayıptır eski Samsung diskler var kaliteli belki onlardandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı