Çözüldü WD Blue HDD'den kapanma sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ION

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Arkadaşlar selam. WD Blue 7200 RPM 2 TB HDD kullanıyorum. Henüz 2 aylık disk. Dün PC açıkken birden başıma geldi. CrystalDiskInfo ile baktığımda hiçbir problem görünmüyor. Okuma Yazma da hiçbir problem yok. Kronometre tuttum. 1 dakikada bir bip diye tiz bir ses geliyor sonra tekrar çalışıyor HDD. Bunun sebebi nedir?

Windows 11 Pro 22H2 sürüm kullanıyorum.

Çözüm
Windows ile alakalı değil sanırım. BIOS'a girdim 10 dk bekledim orada da geliyor bu ses. Güç seçeneklerinde HDD kapanma süresi 0.

Arkadaşlar sorunu çözdüm.
Saçma gelecek ama SATA kablosunu değiştirdim. Şu an o ses gelmiyor.
Arkadaşlar selam. WD Blue 7200 RPM 2 TB HDD kullanıyorum. Henüz 2 aylık disk. Dün PC açıkken birden başıma geldi. CrystalDiskInfo ile baktığımda hiçbir problem görünmüyor. Okuma Yazma da hiçbir problem yok. Kronometre tuttum. 1 dakikada bir bip diye tiz bir ses geliyor sonra tekrar çalışıyor HDD. Bunun sebebi nedir?

Windows 11 Pro 22H2 sürüm kullanıyorum.
Normal,disk yapıyordur arkaplan.

Windows güç ayarlarında sabit diski kapatmak için beklenecek süre diye bir ayar vardı. Normal olduğunu düşünüyorum ancak yine de bakmakta fayda var. Windows 10'da olduğunu biliyorum ancak 11'de bir bilgim yok.

Windows ile alakalı değil sanırım. BIOS'a girdim 10 dk bekledim orada da geliyor bu ses. Güç seçeneklerinde HDD kapanma süresi 0.

Arkadaşlar sorunu çözdüm.
Saçma gelecek ama SATA kablosunu değiştirdim. Şu an o ses gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı