WD Blue SN570 okuma/yazma değerleri

eklcrsln

Centipat
Daha fazla  
CrystalDiskMark testinde aldığım değerler bunlar. Sizce bu değerler nasıl?
Test esnasında SSD CrystalDiskInfo 39 derece gösterdi test bitiminde ise 34'e düştü.

Dosya Ekleri

• 16643852226202494738791039798943.jpg
    16643852226202494738791039798943.jpg
    533,8 KB · Görüntüleme: 57
  • 16643852725557837293276912986072.jpg
    16643852725557837293276912986072.jpg
    549,2 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Okuma yazma değerleri gayet iyi fakat o SSD'de DRAM yok diye biliyorum. Depolama amaçlı kullanılacaksa alınabilecek bir model.

İşletim sistemi kurulacaksa ve tek disk olarak kullanılacaksa ileriki zamanlarda aldığınız verim düşecektir.

Gayet güzel değerler. Sıcaklıkta iyi. Sorun yok.

Okuma yazma değerleri gayet iyi fakat o SSD'de DRAM yok diye biliyorum. Depolama amaçlı kullanılacaksa alınabilecek bir model.

İşletim sistemi kurulacaksa ve tek disk olarak kullanılacaksa ileriki zamanlarda aldığınız verim düşecektir.

DRAM'i yok evet. Ama sadece depolama için kullanılır demek yanlış olur. İşletim sistemi ise kurulabilir ama kurulmazsa daha iyi.

Okuma yazma değerleri gayet iyi fakat o SSD'de dram yok diye biliyorum. Depolama amaçlı kullanılacaksa alınabilecek bir model.

Depolama için demek bayağı yanlış olur işletim sistemini buraya kuracaksa dramli SSD'ye göre gözle çok az görülücek bir fark olur onun dışında oyunları kurmak için aldıysa oyun kurduğunda hiçbir sıkıntı olmaz.

Benim önerim o yönde, ben ileride verim kaybı yaşamamak için DRAM olmayan bir model tercih etmiyorum.

DRAM olmayan model bende önermem. Ama bütçe yoksa yapacak bir şey yok. Mecbur onu kullanacak. Önemli olan olabildiğince sorunsuz bir SSD almak.
Aslında o bütçede Kioxia Exceria var. Bizzat kullanıyorum SN570'den daha iyi bir model en azından. Fiyat olarak da aynı.

DRAM olmayan model bende önermem. Ama bütçe yoksa yapacak bir şey yok. Mecbur onu kullanacak. Önemli olan olabildiğince sorunsuz bir SSD almak.
Hazır sistem ile gelen SSD bu. Ayrıca değiştirme seçenekleri çok uçuk kalıyordu ben de bunu tercih ettim. Yaşayacağım verim kaybı en fazla ne kadar olur?

Aslında o bütçede Kioxia Exceria var. Bizzat kullanıyorum SN570'den daha iyi bir model en azından. Fiyat olarak da aynı.

Evet Kioxia daha iyi olurdu dediğiniz gibi ama hazır sistemle almış yapacak bir şey yok.

Hazır sistem ile gelen SSD bu. Ayrıca değiştirme seçenekleri çok uçuk kalıyordu ben de bunu tercih ettim. Yaşayacağım verim kaybı en fazla ne kadar olur?

Veri kaybı olmaz. SSD'nin ömrü DRAM'li bir SSD'ye göre daha kısa olur sadece. DRAMless SSD'ler geçici verileri NAND yongalarına alıyor bu da ömrünün daha hızlı azalmasına sebep oluyor ve zaman zaman hız düşüşlerine neden oluyor. Mesela dosya transferi yaparken hız düşüşüyle karşılaşabilirsiniz.

Evet Kioxia daha iyi olurdu dediğiniz gibi ama hazır sistemle almış yapacak bir şey yok.

Veri kaybı olmaz. SSD'nin ömrü DRAM'li bir SSD'ye göre daha kısa olur sadece. DRAMless SSD'ler önbelleğe alınması gereken verileri NAND yongalarına alıyor bu da ömrünün daha hızlı azalmasına sebep oluyor.
Peki okuma yazma değerleri ne kadar düşer zamanla? Açıkçası daha öncelerde hep HDD kullanmıştım ilk SSD deneyimim bu. Örneğin en basitinden PC açılış hızında ne gibi bir değişiklik yaşatır

Geri
Yukarı