WD Elements Taşınabilir HDD'yi Bilgisayar Görmüyor

Ayaz Çeliker

Decapat
WD- Elements 1 TB 2.5 USB 3.0 TAŞINABİLİR DİSK satın aldım yeni. Daha önce internet kafeden kod Warzone'yi alıp bilgisayara atıp oynamıştım. Şimdi de Rainbow Six Siege attım. Fakat şu an HDD'yi bilgisayarım görmüyor. Aygıt yöneticisinde görünüyor fakat kod 10 hatası var. Disk yönetiminde disk gözükmüyor. 2 tane laptopta denedim, HDD'yi görüyor fakat ana bilgisayarımda görmüyor. Gayette düzgün çalışıyor diğer bilgisayarlarımda. Aygıt yöneticisi kısmını ve disk yönetimi kısmının ekran fotoğraflarını paylaşacağım. Disk 1 - harddisk ve disk 2 - SSD.

Dosya Ekleri

• AYGIT YÖNETİCİSİ.png
    AYGIT YÖNETİCİSİ.png
    428,4 KB · Görüntüleme: 427
  • DİSK YÖNETİMİ.png
    DİSK YÖNETİMİ.png
    413,5 KB · Görüntüleme: 363
  • DONANIM KİMLİKLERİ.png
    DONANIM KİMLİKLERİ.png
    389,5 KB · Görüntüleme: 417
Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde Rainbow yüklü olduğu için denemedim. Oyunu laptopa yedekleyip denememi önerir misiniz? Diski biçimlendirmek neyi değiştirecek?

Yedekleyip denemeni tabii tavsiye ederim. 2 gün önce lacie marka 2 TB harici diskimi bilgisayar görmüyordu, görse hata veriyordu önce hızlı biçimlendirme yaptım yine olmadı sonra yavaş biçimlendirme yaptım şimdi kullanıyorum. Hata denetimi yaptım temiz çıktı. Belki başka yoluda vardır ama bence en sağlamı sıfırlamak.

Yedekleyip denemeni tabii tavsiye ederim. 2 gün önce lacie marka 2 TB harici diskimi bilgisayar görmüyordu, görse hata veriyordu önce hızlı biçimlendirme yaptım yine olmadı sonra yavaş biçimlendirme yaptım şimdi kullanıyorum. Hata denetimi yaptım temiz çıktı. Belki başka yoluda vardır ama bence en sağlamı sıfırlamak.
Mantıklı geldi deniyorum şuan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı