WD Elements WD10JMVW birkaç ay içinde öldü

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
1634149756288.png

Diğer hard disklerim 8K başlatmaya sahipken biri %97 diğeri %2(hard disk eski o yüzden normal) bu daha 550 de sağlığı 0.

Gercekten sağlığı 0 mıdır? Neden bu kadar çabuk yıpranır?

Modeli: WD10JMVW

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çalışıp, Çok kullanılırsa çabuk yıpranabilir. 1.5 yıl önce 2. el WD Green WD5000AADS adlı diski almıştım. Disk çok kullanılmıştı açıkçası ve yavaşlık vardı. Boş klasörü 40 saniyede açıyordu. Ama Sağlığı %100 mükemmel olarak gözüküyordu aynı program (HDSentinel) üzerinde. Sonra haziran gibi diski değiştirmeme yakın birden bire sebep yokken disk sağlığı %98 olmuştu. Ben bir de takıntılıyım günde 40 kere diskin sağlığına bakıyorum :D Açıkçası boş klasörü 40 saniyede açıp tuhaf sesler çıkartan bir diskin sağlığı uzun süre %100'se bence bu değerler yanlış. Ben birden fazla programla bakmanızı tavsiye ederim. Ben öyle yapıyorum genelde. HDSentinel - HDTune - CrystalDiskInfo. Hep bu 3'ü ile bakarım.

Bad sector yazılımsal da olabiliyor bazen, fakat 2829 tane bad sectorun yazılımsal olacağını sanmıyorum, daha önce bir konuda arkadaşın bütün sektörleri kırmızı yani hatalı gözüküyordu, problem SATA kablosunda çıkmıştı.

Yani SATA kablosu veya Diskin kendisinin hasar görmüş olma ihtimali yüksek.

Bad sector yazılımsal da olabiliyor bazen, fakat 2829 tane bad sectorun yazılımsal olacağını sanmıyorum, daha önce bir konuda arkadaşın bütün sektörleri kırmızı yani hatalı gözüküyordu, problem SATA kablosunda çıkmıştı.

Yani SATA kablosu veya Diskin kendisinin hasar görmüş olma ihtimali yüksek.
aynı kablo ile test ettiğim diğer harddisk %97 çıktı, sanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı