WD Green 240 GB sistem 30 saniyede açılyyor

EmirhanAkce

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SSD kullanıyorum. 240GB sadece Windows ve FiveM kurulu ve 1TB 5400RPM 2.5 HDD kullanıyorum. PC açılırken hiçbir uygulama etkin değil.
Buna rağmen 30 saniyede açılıyor.
Özellikler:
A320.
RX570.
8 GB RAM.
WD Green 240GB 560okuma.
Seagate 1TB 540RPM.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok klasik bir soru olacak ama, BIOS'taki Fast Boot ayarı aktif mi?

Windows SSD'ye kurulu herhalde ama gene de belirtseniz iyi olurdu ayrıca disk sağlığını ve yazma hızlarını da paylaşırsanız iyi olur.

Arkadaşlar SSD kullanıyorum. 240GB sadece Windows ve FiveM kurulu ve 1TB 5400RPM 2.5 HDD kullanıyorum. PC açılırken hiçbir uygulama etkin değil.
Buna rağmen 30 saniyede açılıyor.
Özellikler:
A320.
RX570.
8 GB RAM.
WD Green 240GB 560okuma.
Seagate 1TB 540RPM.
Şimdiden teşekkürler.

Geçen bende sorun yaşamıştım yardım sever arkadaş sorunuma çözüm buldu belki seninde soruna çözüm olur.

Hızlı başlat tikini aktifleştirmen gerekli.

Çok klasik bir soru olacak ama, BIOS'taki Fast Boot ayarı aktif mi?

Değil açınca daha çok yavaşladı.
Geçen bende sorun yaşamıştım yardım sever arkadaş sorunuma çözüm buldu belki seninde soruna çözüm olur.

Deneyeceğim teşekkür ederim.
Windows SSD'ye kurulu herhalde ama gene de belirtseniz iyi olurdu ayrıca disk sağlığını ve yazma hızlarını da paylaşırsanız iyi olur.

Windows'a kurulu olduğunu belirttim ama yine de bakayım dediklerinize.

Açıkmış.
Görev yöneticisinin başlangıç bölümünden "son BIOS zamanı" kısmını SS alıp atar mısınız?

15.3 saniye.
CrystalDiskMark ile SSD'ye hız testi yapın ve ekran görüntüsünü atın. Ayrıca WD SSD Dashboard yazılımından da ekran görüntüsü atın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı