WD Green 240GB SSD yeterli gelir mi laptop için?

• Konuyu başlatan stocy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 1B
WD Green çok giriş seviyesi bir SSD, aynı zamanda DRAM bulundurmuyor. Nispeten sıcak çalışan bir model. Veri depolamak için belki fakat ana sürücü olarak kullanmaya pek sıcak bakmıyorum.

Bütçenizi çok aşmıyorsa 310 TL civarına WD Blue, 340 TL civarına 870 EVO var; onları tercih edebilirsiniz.

WD Green SSD'ler 2D NAND belleğe sahip
Gen 1 ( 2D NAND ) ve gen 2 ( 3D NAND ) var.

WD Green iş görür bir SSD.
İş görür falan değil. Çöp bir SSD. SM2258XT kontrolcü kullanan bir çöp kendisi. Yurt dışı SSD seviye listelerinde "Garbage" olarak tanımlanan bir SSD'ye veri emanet edilemez. SSD Plus ile birlikte en alınmaması gereken modellerden birisi.
1615118234843.png

1615118254138.png

Bende Gen 2 modeli var. Sağlığı hızlı düşüyor. Çok memnun değilim. Okuma hızında bir sorun yok ancak yazma hızı %25e yakın düştü. Yakın zamanda yeni SSD alıp sistemi ona kurup bunu depolamaya alacağım. Daha iyi modeller alınabilirdi. 220TL gibi bir fiyata almıştım.

İş görür falan değil. Çöp bir SSD. SM2258XT kontrolcü kullanan bir çöp kendisi. Yurt dışı SSD seviye listelerinde "Garbage" olarak tanımlanan bir SSD'ye veri emanet edilemez. SSD Plus ile birlikte en alınmaması gereken modellerden birisi.
Bir de SSD çok pahalı. Barracuda 120 ile aynı fiyatta.

En iyi fiyat performans öneriniz ne olur o zaman SSD olarak 240'lık. 320-330 TL'yi geçmesin ama.
DRAM bulunduran güzel bir model. Performansı DRAM'siz Patriot'un gerisinde olsa da kontrolcüsü kat kat daha iyi ve DRAM bulunuyor. Bütçe artarsa;
Artırmaya değer bir SSD bütçeyi.

Bende Gen 2 modeli var. Sağlığı hızlı düşüyor. Çok memnun değilim. Okuma hızında bir sorun yok ancak yazma hızı %25e yakın düştü. Yakın zamanda yeni SSD alıp sistemi ona kurup bunu depolamaya alacağım. Daha iyi modeller alınabilirdi. 220TL gibi bir fiyata almıştım.
Ne kadar yazma yaptınız ve sağlık kaç?
SSD.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı