WD Green SSD mi Kingston A400 SSD mi?

Patriot'u alabileceğim Amazon, Hepsiburada satıcılı gibi daha kurumsal bir yer yok mu çünkü N11 mağazalarından alışveriş yapmıyorum.

Günlük kullanımda ısınır mı ki? 120 GB yeterli ve yapacağım tek şey Chrome'a girmek ve dizi izlemek olacak.

Gigabyte'da yattı kafama emin olamadım.

Isınmaz olur mu film izlerken 70 derece oluyor oyunlarda 90 derece oluyor. Eski HDD dem film izlerken 28 derece de kalıyordu.

Baba siz ne yaşıyorsunuz tam olarak ya? Fön makinesı mı tutuyorsunuz disk’e? Normal bir şekilde o derecelere çıkması imkansız.

Maalesef çıkıyor. Hiç memnun değilim PC'nin fanı afedersinizde hayvan gibi dönüyor ama yok ısınıyor sonra PC donuyor ve kapanıyor.

İki SSD’de kronik sorunlu. Onları alacağına JD bile alabilirsin. Patriot ile aynı silicon Motion kontrolcüsünü kullanıyor. Artık ben bu fiyatlarda JD önereceğim. İsteyen kişi linç edebilir. 3 yıl birebir değişim olanağı cabası.

Patirot Burst'te Phison S11 kontrolcüsü var, Silicon Motion kontrolcü falan kullanmıyor.

Bu kontrolcüden bahsediyorsun, değil mi? SMI SM2258XT
JD ile kontrolcüleri aynı değil yani.

A400 ve WD Green kronik sorunlu falan değil. Bu ürünleri kullanıp memnun kalan insanlar da var. Buna kronik sorunlu değil, "sorunlu" demek uygun olur.

Yurt dışında adından bile söz edilmeyen "çançinçon" James Donkey SSD'ye nasıl güveniyorsun acaba?

Arattığında malum kanallar ve 1000 aboneli Türk kanallarından başka doğru düzgün inceleme bile yok.
1603884928366.png

Ayrıca, SSD'de ''firmware'' bile yok. O kadar güvensiz marka.

Bu çöpün yerine A400 veya WD Green alırdım açıkçası, dandik JD değil.
Rakip olarak Patriot Burst var zaten, Patriot Burst varken neden JD?

SSD hakkında da JD'nin kendi sitesinden ''datasheet'' bulabildin mi merak ediyorum açıkçası, ben kendi sitesinde bir şey bulamadım çünkü.

Patriot'un kendi sitesi. Phison S11 var kontrolcü olarak.

Son düzenleme:
Patirot Burst'te phison S11 kontrolcüsü var, silicon Motion kontrolcü falan kullanmıyor.

Bu kontrolcüden bahsediyorsun, değil mi? smı SM2258XT
JD ile kontrolcüleri aynı değil yani.

A400 ve WD Green kronik sorunlu falan değil. Bu ürünleri kullanıp memnun kalan insanlar da var. Buna kronik sorunlu değil, "sorunlu" demek uygun olur.

Yurt dışında adından bile söz edilmeyen "çançinçon" James Donkey SSD'ye nasıl güveniyorsun acaba?

Arattığında malum kanallar ve 1000 aboneli Türk kanallarından başka doğru düzgün inceleme bile yok.
Eki Görüntüle 717794
Ayrıca, SSD'de "Firmware" bile yok. O kadar güvensiz marka.

Bu çöpün yerine A400 veya WD Green alırdım açıkçası, dandik JD değil.
Rakip olarak Patriot burst var zaten, Patriot burst varken neden jd?

SSD hakkında da Jd'nin kendi sitesinden "datasheet" bulabildin mi merak ediyorum açıkçası, ben kendi sitesinde bir şey bulamadım çünkü.

Kendi JD disk’im için konuştum. Samsung yongalara sahip. Aynı zamanda Patriot’un belirle modellerinde silicon Motion kontrolcü var. Bazı repair videolarında daha detaylı çekimleri vardı hatta. Elbette ki Patriot varken JD alınmaz. Benim bahsetmek istediğim WD Green veya A400 diskler için. İstediği kadar iyi kullananı olsun, o diskler çöptür. Rma oranı piyasanın en yüksek oranlarına sahip. Yabancı forumlarda direk dalga geçiyorlar o disklerle.
@Soaris JD ile aynı kontrolcü kullandıkları modeller bunlar. Patriot Launches P200 SSDs with Maxio and Silicon Motion Controllers: From $31.99

Son düzenleme:
Kendi JD disk’im için konuştum. Samsung yongalara sahip. Aynı zamanda Patriot’un belirle modellerinde silicon Motion kontrolcü var. Bazı repair videolarında daha detaylı çekimleri vardı hatta. Elbette ki Patriot varken JD alınmaz. Benim bahsetmek istediğim WD Green veya A400 diskler için. İstediği kadar iyi kullananı olsun, o diskler çöptür. Rma oranı piyasanın en yüksek oranlarına sahip. Yabancı forumlarda direk dalga geçiyorlar o disklerle.

A400 ve WD Green fiyasko zaten, paranı çöpe atmanın diğer yolu.

Ama JD'nin bunlardan daha iyi bir seçim olduğunu yine de düşünmüyorum. Dalga geçmeleri, hakkında konuşmamalarından iyidir bence.
JD'nin özelliklerinin A400 ve WD Green'den iyi olduğu ne malum?
Özelliklerini bulabildin mi?

Patriot Burst zaten var, önceden JD neden önerdin orasını anlamadım.

Phison S11 var kontrolcü olarak. Kendi sitesinde belirtmişler.
Bu da datasheet:

Yeni konular

Geri
Yukarı