WD My Passport Harici HDD'de Sorun Yaşıyorum

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 4-5 yıldır sorunsuz çalışan harici hdd'im bugün çalışmadı. Laptop'a usb ile bağladım ama tanımadı daha sonra bip diye bir ses geldi cihazdan; ışığı filan yanıyor okuyor gözüküyor ama diske giremiyorum. Aygıt sürücülerinde görülüyor bir tek bilgisayarım da görülmüyor. Laptop'um eski belki ondan kaynaklanıyor diyeceğim ama dün görüp bugün görmemesi tuhaf olur ayrıca diğer aygıtlar çalışıyor. Bilgisayarı formatlasam düzelir mi acaba?

PC'de sorun yok başka usb'ler çalışıyor benim HDD'de sorun var. Takıyorum ışığı yanıyor,normal çalışıyor gözüküyor ama disk bölümünde gözükmüyor. Bu arada laptop'a takamadım hdd'yi fazla kalın ve girişleri farklı sanırım. Kasaya takma durumum da yok bilgisayarcıya götürüp çalışıyor mu diye kontrol ettireceğim sanırım. Bir de HDD bozulduysa içindeki bilgileri nasıl kurtarabilirim? Program filan önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı