WD SN570 599TL

Geçen günkü @kino'nun konusunda konuştuğumuzda %10 civarında doluydu ve beklenen yazma hızını veriyordu. Şu an %72 dolulukta ve 500 MB/s haline geldi. Firmware güncellemesine rağmen bu hız sabit. CS3030'dan da yüzümüz gülmedi, o da aşağı yukarı aynı hızı veriyor. Paraya kıyıp Samsung almadan bu iş çözülmeyecek gibi. Normalde marka değil model konuşulur ancak Samsung'un birkaç modeli dışında kalanların neredeyse sorunsuz olması sebebiyle bu söylemde bir sakınca görmüyorum.
Samsung da az değil. O da 970 EVO Plus'ta oynama yaptı. Çok büyük olmasa da değişiklik yapılıyor bu aralar.

Geçen günkü @kino'nun konusunda konuştuğumuzda %10 civarında doluydu ve beklenen yazma hızını veriyordu. Şu an %72 dolulukta ve 500 MB/s haline geldi. Firmware güncellemesine rağmen bu hız sabit. CS3030'dan da yüzümüz gülmedi, o da aşağı yukarı aynı hızı veriyor. Paraya kıyıp Samsung almadan bu iş çözülmeyecek gibi. Normalde marka değil model konuşulur ancak Samsung'un birkaç modeli dışında kalanların neredeyse sorunsuz olması sebebiyle bu söylemde bir sakınca görmüyorum.
Her ikisinde de böyle bir şey yaşadıysan sorunun SSD'lerden kaynaklı olmama olasılığı da var.

Samsung kalite kısmına katılıyorum gerçi. Fiyatını hak ediyor.

Bir yakınıma SX8100 aldırdım. Bir gelsin test edeyim. Bakalım aynı sorun onda var mı?

Her ikisinde de böyle bir şey yaşadıysan sorunun SSD'lerden kaynaklı olmama olasılığı da var.
Ne gibi sorunlar ve bunları test etmek mümkün mü? Sonuçta SSD için test programları var ve sorun tespiti en kolay olan da bu. Farklı donanımlarda bir sorun olsa doluluk oranına göre bu hızların değişeceğini de sanmıyorum.

Farklı donanımlarda bir sorun olsa doluluk oranına göre bu hızların değişeceğini de sanmıyorum.
Zaten diğer arkadaş doluluk oranına göre hızının değişmediğini söylemiş.

Demeye çalıştığımız şey şu: Uzun süredir var olan bir model bu. Ve daha önce böyle bir sorun olmadı. Windows'un yeni gelen güncellemesinden sonra böyle bir sorun oluştuğuna göre sorun ya SSD'nin uyumsuzluğu ile alakalı ya da Windows ile alakalı. Her ikisi de yazılımsal bir şey. Windows 21H1'e geçince birden bütün SX8100'ler neden böyle yapsın yoksa?

Yeni konular

Geri
Yukarı