WD10EZEX HDD'den Gelen Ses

kederlitosbağa

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 1,5 senedir bu HDD'yi kullanıyorum. Hemen hemen aldığımdan beri bu ses var. Özellikle Battlefield 4'ün loading ekranlarında ve GTA 5'te hızlı bir şekilde araba sürerken net bir şekilde duyulabiliyor. Dönen bir pervaneye sert bir cisim değdirdiğinizde çıkan sese benziyor sadece biraz daha tok bir ses.

Birçok programla sağlık testi yaptım hepsinde sorunsuz çıktı. Bu ses ileride başıma bela açar mı? Sizce servise vereyim mi?

Not: Oyunlarda hiçbir frame drop yaşamadım.

Sağlık testlerinde ve performansında bir problem yoksa normal. Mekanik sonuçta.

Ben de o HDD'yi almayı düşünüyordum fakat aklımda soru işaretleri oluştu. Her sistemde böyle bir sorun çıkar mı acaba?

HD Tune Pro kurarak AAM testi yaparken video veya ses kaydı alın ve bizimle paylaşın.

@kederlitosbağa Çıkan ses bunun gibiyse sorun olmaz. Genelde parça parça dosyaları okuyup yazarken çıkar bu ses, diskin içindeki kafanın hareket etmesinden dolayı oluşuyor bu ses.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kederlitosbağa Çıkan ses bunun gibiyse sorun olmaz. Genelde parça parça dosyaları okuyup yazarken çıkar bu ses, diskin içindeki kafanın hareket etmesinden dolayı oluşuyor bu ses.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet hemen hemen bunun gibi bir şey. Beni korkutan sesin kasa kapağı kapalıyken ve masanın altında dururken bile duyulması. Titreşimden dolayı ses artıyor olabilir mi?

Kasa: Cooler Master HAF 912 PLUS

@kederlitosbağa Kasayı hafiften titretiyor bundan dolayı zemine ve kasanın ayaklarına bağlı olarak yüksek ses çıkabilir. Örneğin bende WD Black serisi bir disk var en ufak dosya okuma sesini bile duyabiliyorum, kasanın altındaki ayaklar aşındı ve laminant zemine deyiyor. AAM testi yaparken kasayı fazla sarsmadan kaldırın bakın ses azalacakmı. Ses azalırsa kasayı titreşimi emecek bir şeyin üzerine koyun, halı bile olabilir.

@fozbek Kasanın altına battaniye koyarak denedim. Gerçekten ses oldukça azaldı . Masaya değilde yere koysam tamamen gider belki. Teşekkür ederim tavsiye için.

Peki bu HDD'nin kasayı titreştirmesini azaltabilir miyim? Titreşim emici süngerle kaplasam mesela.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı