WDC M.2 SSD'de her açılışta "tarama olacak" uyarısı

Kutschial

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
WDC WDS500G2b0c-00pxh0
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
Asus Prime B450M-K II
İşlemci
Ryzen 5 3600 6 çekirdek 3600mhz
Merhaba bu konuyu bir soru sorma amaçlı açıyorum. CrystalDiskInfo ve CrystalDiskMark adlı uygulamalarda problem çıkmazken Defraggler adlı uygulamada baktığımda ise SSD'min %78 oranında parçalandığı gözüküyor.

Windows 10 üzerinden disk hata denetimi yaptığımda sürücüyü onar çıkıyor. Onarıyorum ama PC yeniden başlatılıyor ve karşıma herhangi bir tuşa basmaz isem disk taraması ve onarımı olacak uyarısı çıkıyor (bu her açılışta çıkıyor) ve hiçbir tuşa basmıyorum checking... Yazısı geliyor. Tekrar herhangi bir tuşa basmaz isem disk taraması ve onarımı olacak uyarısı çıkıyor ve tekrardan basmıyorum. Sonrasında bilgisayar açılıyor ve disk hata denetlemesi hala onar çıkıyor. Ne yaparsam yapayım onaramıyorum. Bir öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    25 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    54,1 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle SSD'de defrag, yani disk birleştirmeye gerek yok. Programı neden kurdunuz bilmiyorum. Konuyla hiçbir ilgisi de yok. Silin gitsin.

Diğer konuya gelelim: SSD'de sorun olabilir. Bunu da bize en iyi WD'nin kendi aracı gösterir. Onunla kontrol edin:

Defragmentasyon işlemi HDD'lere önerilir çünkü HDD'lerde bilgi fiziksel bir plağa kaydedilmiştir ve bilgilerin devamlılığı hızı etkiler. SSD'de durum farklı. SSD kullanıyorsanız defragmantasyon yapmanıza gerek yok. Yüksek ihtimalle yapamıyorsunuz da.
Hatanın sebebi hakkında bir blgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı