Wdc SSD okuma yazmasında kayıp var

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
SSD veya HDD modeli
SSD: WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1006
SSD'me 1-2'a önceki hız testi ile şimdiki hız testinin arasında çok fark var. Bende olur olmadık şeyleri dert edip gece uyku tutmamasına kadar gidip hayatımı mahvettiği için bu derdimi buraya yazıyorum, umarım anlayış gösterirsiniz. Laptop'da herhanhi gözle görülür bir yavaşlama gözlemlemedim. Test'de ise değerlerde sadece ilk 2 yüksek değerlerde oynamış.
1-2 ay öceki:

Ekran_goruntusu_2022-10-18_185944.png

Şimdiki:

Ekran görüntüsü 2022-12-03 011039.png

Hocam WD'nin dashboard uygulamasını indirip ssdnizin yıpranma seviyesine bakın sağlık seviyesi 100 ise büyük ihtimal testi yaptığınız esnada arkada bir uygulama ssdnizi kullandığı için anlık bir performans düşüşü yaşamış olabilirsiniz başıma gelmişti.

Hocam WD'nin dashboard uygulamasını indirip ssdnizin yıpranma seviyesine bakın sağlık seviyesi 100 ise büyük ihtimal testi yaptığınız esnada arkada bir uygulama ssdnizi kullandığı için anlık bir performans düşüşü yaşamış olabilirsiniz başıma gelmişti.
Bunu nerden bulabilirim?

Uygulamayı indirdim benim göremediğim birşey olmasına karşılık SS atıyorum eğer durum dan bahsediyor iseniz %100 dert etmem gereken bir durum varmı hala?

Ekran görüntüsü 2022-12-03 012829.png

Son düzenleme:
Bunu nereden bulabilirim?

Uygulamayı indirdim benim göremediğim bir şey olmasına karşılık SS atıyorum eğer durumdan bahsediyor iseniz %100 dert etmem gereken bir durum var mı hala?

Eki Görüntüle 1591465

Sağlık 100 ise büyük ihtimal testi yaparken yüklediğiniz birtakım uygulamalar arka planda disk kullanımı gerçekleştirmiştir hocam bende Windows'u temiz kurduğumda yaptığım test ile 1 ay sonra yaptığım testin sonuçları farklı oluyor arka planda başka uygulamaların disk kullanımı olmadığını kontrol edip tekrar yapın isterseniz.

Sağlık 100 ise büyük ihtimal testi yaparken yüklediğiniz birtakım uygulamalar arka planda disk kullanımı gerçekleştirmiştir hocam bende Windows'u temiz kurduğumda yaptığım test ile 1 ay sonra yaptığım testin sonuçları farklı oluyor arka planda başka uygulamaların disk kullanımı olmadığını kontrol edip tekrar yapın isterseniz.
Arkada sadece görev yöneticisini açıp testin sadece ilk sırasını baştan yaptım ve ilk sıra 2400'e 1800 geldi olması gereken de buydu büyük ihitmal yaparken dosya gezgini açıktı ondan kaynaklı.Neyse yardımınız için teşekkürler.😊

Yeni konular

Geri
Yukarı