WDC WD10EZEX Donma Sorunu

muzlucilek01

Centipat
Bilgisayarımda ses takılmaları ve başlangıçta donmalar yaşıyorum. Bilgisayarı açtıktan sonra donuyor ve kapa aç yaptığımda bazen düzeliyor bazen ise yine aynı şekilde donmalar, uygulamaların yüklenmemeleri gibi sorunlar görüyorum. Bu sorun önceden kapa aç yaparak çözebiliyor olsam da şu an bu şekilde de çözülmemeye başladı ve yazı yazarken bile donmalar olabiliyor. Bu sorunun HDD kaynaklı olabileceğini düşündüm fakat emin olamıyorum. HD Tune sonuçlarını aşağıya bırakıyorum yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Adsaız.png
Adsız.png

Diskinizde Bad Sector mevcut. Disk hasarlı muhtemelen. Eğer garantisi mevcutsa acilen garantiye vermenizi öneririm.

Doğrudan RAW formatından kurtarılabildiğine dair birkaç makale okumuştum ancak doğruluğundan emin değilim. Bu sebeple garantiye vermenizi öneriyorum.

Haklısınız gözden kaçırmışım kusura bakmayın. Diskinizdeki önemli verileri yedekleyerek yeni diske geçiş yapmanızı öneririm bu durumda @muzlucilek01
Öncelikle çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla sorunların sebebi HDD olabilir değil mi ? Başka bir şeyin sebep olma ihtimali varsa bakıma götürmeyi düşünüyorum fakat eğer yoksa sadece yeni HDD almayı düşünüyorum.

Bad Sector falan var mı? Yarısına kadar kırmızı çıkmadı sonra saldım.
Aşırı var neyse zaten biliyordum, konuyu bölmeyim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• A8A82533-4EBB-4D5F-9A3B-81B51296686A.jpeg
    A8A82533-4EBB-4D5F-9A3B-81B51296686A.jpeg
    112,9 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı