WDC WDS120G2G0A-00JH30 SSD yavaş

HalilGuy

Decapat
Daha fazla  
1660072255199.png

SSD'lerden pek anlamıyorum. Yavaş olması normal mi? YouTube'da tam ekran yaparken çok yavaş. SSD'den önce HDD takılıydı laptopta sanki hiç fark yokmuş gibi hızlarda.

Sağlığı pekte iyi durumda değil, CrystalDiskMark ile test yapıp ekran görüntüsü atar mısın?

Nasıl test yapacağım?

Bu linkten indirdikten sonra kurun ve yukarıdan SSD'yi seçip start tuşuna basın ve test bitene kadar bir işlem yapmayın zaten kısa bir işlem.

Yazma hızları bir SSD'ye göre düşmüş epey aynı şekilde SSD sağlığıda %87'ye düşmüş.
Kısaca performansı düşmüş fakat yine de aşırı hissedilmez o başka bir şeyden dolayı olabilir dediğiniz yavaşlıklar.

AMD A9 9420 işlemci kullanıyorum ondan kaynaklıda olabilir ama eski laptopumda Intel Pentium işlemci ve HDD olmasına rağmen daha hızlı. İşlemtim sistemi aynı ikisinin de

AMD A9 9420 işlemci kullanıyorum ondan kaynaklıda olabilir ama eski laptopumda Intel Pentium işlemci ve HDD olmasına rağmen daha hızlı. İşlemtim sistemi aynı ikisinin de

Harici grafik biriminiz yok belki ondan kaynaklı olabilir veya RAM açıkçası çok bir fikrim yok benim de.

Harici grafik biriminiz yok belki ondan kaynaklı olabilir veya RAM açıkçası çok bir fikrim yok benim de.

Harici var AMD Radeon 530 2 GB ama sanırım dahili ekran kartı kullanıyor Radeon r5.Google Chorome'yi harici ekran kartı kullanma gibi bir ayar var mı biliyorsanız?

Harici var AMD Radeon 530 2 GB ama sanırım dahili ekran kartı kullanıyor Radeon r5.Google Chorome'yi harici ekran kartı kullanma gibi bir ayar var mı biliyorsanız?

Hocam Windows 10 da öyle bir ayar vardı fakat 8 de nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı