Weaver Rehberi

S

Soner Gül

Ziyaretçi
Invoker rehberinden sonra, en çok oynadığım hero’lardan olan Weaver hakkında bilgi vereyim dedim. Weaver oyunda carry rolünü üstlenir. Kaçış yeteneği sayesinde oynanışı rahat denebilir. Görünmezliği için rakip takım gem alsa bile yine en yüksek hızda kaçabilir. Canı az kaldığında kullandığınız ultisi sayesinde adeta ikinci bir Weaver varmış gibi olur. Oyun başlarında farma odaklanıp eşya almaya bakmalısınız.

Yeteneklerini inceleyelim:

The Swarm (Q): 3000 menzile; dokunduğunda yapışan, vuran ve zırh düşüren sülük gibi böcekler gönderir. Koridoru ilerletmek ve görüş alanı sağlamak için de kullanılır. En azından 5. seviyeye kadar açmamanızı tavsiye ediyorum. Zaten oyun başlarında koridoru ilerletmek gibi bir amacınız olmayacak. Fazla mana yiyen bir yetenek

Shukuchi (W): 4 saniye boyunca görnümez olur, en yüksek hıza ulaşır ve içinden geçtiği rakiplere hasar verir. Yetenek kullandığınızda ya da vuruş yaptığınızda bozulur. Koridorda karşıdaki adamları gayet rahat harraslayabilirsiniz.

Geminate Attack (E): Her 6/5/4/2,5 saniyede bir atağı iki defa vurur. Doldukça düşmanlarınıza atıp rahatsız edebilirsiniz.

Time Lapse (R): 5 saniye öncesindeki konumuna, manasına ve canına geri döner. Bir carry için harika bir yetenek bence. Bir de Roshan alsanız, 3 yaşama sahip gibisiniz.

Eşyalara gelecek olursak:

Temel eşyalar:

Bottan sonraki ilk eşyanız Linken olsun. Weaver'la çok uyumlu. Genelde rehberlerde önerilmez ama ben Desolator da alıyorum. E'siyle uyumlu olmadığını düşünebilirsiniz ama zırhını düşürmesi için bir tane vurması yeterli. E'sinden gelen ikinci vuruşa ihtiyacı yok zırh düşürme pasifinin çalışması için. O yüzden bir sorun yok. Desolator yerine başka şey de alabilirsiniz ama ben böyle kullanıyorum. Radiance da W'suyla çok uyumlu olacaktır. İyi bir tercih.

Duruma göre eşyalar:

Duruma göre eşyalar hakkında diyeceğim pek bir şey yok. Neye ihtiyacınız varsa ona göre alın, build ezberlemeyin. Mesela karşıda Phantom Assasin gibi vuruşlarınıza miss attıracak bir hero vardır, Monkey King Bar alırsınız. Daedalus'un verdiği yüksek hasarla rakibi bunaltırsınız. Alacağınız bütün eşyaları okuyup ona göre alın.

Son olarak oynanış tarzıyla ilgili birkaç şey yazayım:

Farma odaklanın. Oyun ortalarında boş kaldığınızda jungle'da da farm yapın. Carry olduğunuz için takım savaşlarına sonradan gelmeye bakın, siz başlatmayın. savaş alanına Q atın, W ile pozisyon alın. Size odaklanırlarsa W ile kurtulmaya bakın. Karşı takımın carry'si ilk odağınız olsun. Az canınız kaldıysa ultinizi kullanmayı unutmayın. Ama ultinizi kullanmadan önce 5 saniye önce ne kadar canınızın, mananızın olduğunu ve nerede olduğunuzu düşünün önce :) 5 saniye önceye gitmek size sıkıntı da verebilir.

Rehberi kısa tuttum çünkü Weaver'ın çok karışık bir yanı yok. Biraz pratikle alışabilirsiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsa burdayım. İyi oyunlar :)

Yukarı