Web programcılığı için hangi dilleri öğrenmem daha iyi olur?

Ted Kaczynski

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dün HTML ile başladım. Güzel bir başlangıç oldu. Biraz ilerleme kaydettim. Öğreneceğim dilleri bilmek istediğimden sizlere sormak istedim.

Düşündüğüm öğrenme dillerin sırası:

HTML - CSS - Javascript - PHP

Bunları sırayla öğrenmek istiyorum. Bundan sonrasını düşündüm. Bu yüzden en iyisi danışım dedim.

.NET adı diller var bunları öğrenmeme gerek var mı?

SQL öğrenmeme gerek var mı?

Peki web programcılığı için başka hangi dilleri öğrenmem gerekiyor?

Bu konu biraz merak, hangi dilleri öğrenmem gerektiğini ve bu dillerle ne yapıldığını öğrenmek.

NodeJS öğrenmeniz güzel olabilir çok gelecek vaat ediyor, SQL ve veritabanı öğrenmeniz gerekiyor tabi ki. Onun dışında pek yeni bir şeyler öğrenmeye gerek yok bunlarda ileri seviye olun yeter. Web siteyi yazdığınız zaman veri tabanı tarafını da halletmeniz gerekiyor, mesela bir resim eklediniz o resmi veritabanından eşleştirmezseniz bir çok hata verir, bu da SQL ve veritabanı ile olur.

PHP bildikten sonra back-end halledebilirsiniz. JS ile Node.js de olur. Ha yine isterseniz öğrenebilirsiniz .NET Frameworkünü.

Bu alanda çok büyük ihtimalle yollarınız bir şekilde veritabanıyla kesişecek. SQL öğrenebilirsiniz.

Dün HTML ile başladım. Güzel bir başlangıç oldu. Biraz ilerleme kaydettim. Öğreneceğim dilleri bilmek istediğimden sizlere sormak istedim.

Bunları sırayla öğrenmek istiyorum. Bundan sonrasını düşündüm. Bu yüzden en iyisi danışım dedim.

Peki web programcılığı için başka hangi dilleri öğrenmem gerekiyor?

Bu konu biraz merak, hangi dilleri öğrenmem gerektiğini ve bu dillerle ne yapıldığını öğrenmek.

Takipteyim reis :).

Ne gibi katkısı olacaktır? Ne işe yarıyor?
İnternetle uğraşan kişinin yolu mutlaka bir gün sunucularla kesişir. Burada devreye SQL giriyor veritabanı dahil olmak üzere ciddi durumları bununla yöneteceksin.

Bunun dışında şu videoyu izle derim ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı