Web programcılığın geleceği

Ted Kaczynski

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Daha yeni liseye geçmiş biri olarak. Mesleğimi belirliyorum. Şimdiden HTML - CSS - JavaScript çalışmaya başladım.

Ben gelecekteki mesleğim için sizlere danışmak istiyorum. Sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Web programcılığında gelecekte iş imkanı çok olur mu? İşsiz kalınır mı?

Web programcılığı ile iş bulmak için yurt dışına çıkılır mı? Yoksa direkt yurt dışına çıkmak iyi olur mu?

Web programcılığı ne kadar gelir sağlayabiliyor?

Yurt dışındaki üniversiteler mi yoksa Türkiye içi üniversiteler hangisi ile daha çok iş bulurum?

Bunu yanı sıra video montaj, edit yapmak istiyorum. Photoshop ile ilgilenmek istiyorum bununda yanında logo tasarlama yapmayı düşünüyorum. Peki bu işin bana geliri olur mu? Başka öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Web programcılığında gelecekte iş imkanı çok olur mu? İşsiz kalınır mı?
Şöyle söyleyeyim, artık her şey web programlama dillerine doğru yöneliyor. Kullandığın Discord veya VS Code gibi programlar Chromium üzerinde çalışıyor. Electron isimli framework ile yazdıldı bahsettiğim iki program da. Electron'un ne olduğunu araştırabilirsin.

Bende yeni liseye geçmiş ve mobil programla üzerine çalışan biri olarak cevap vereyim ;
Bundan 5 - 10 yıl sonra Web programcılığı bitecek. Yerini mobil uygulamalar alacak. Türkiye'de iş imkanın olsun istersen makine veya bilgisayar mühendisi ol. Benim hedefim o yönde. Aselsan Havelsan gibi şirketlerde çalışmak.

Bende yeni liseye geçmiş ve mobil programla üzerine çalışan biri olarak cevap vereyim ;
Bundan 5 - 10 yıl sonra Web programcılığı bitecek. Yerini mobil uygulamalar alacak. Türkiye'de iş imkanın olsun istersen makine ve bilgisayar mühendisi ol. Benim hedefim o yönde. Aselsan Havelsan gibi şirketlerde çalışmak.
Neden bitecek? 5-10 yıl içerisinde.

Geleceğin mesleği olmadığını düşünüyorum ama yazılım ve programlama modern dünyada önü açık gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı