Web programlama için proje önerisi

Affansen

Hectopat
Yer
Osmangazi, Bursa

cengover_ekin

Kilopat
Öğrenciysen, okulunla veya sevdiğin bir dersle alakalı bir site yapmayı deneyebilirsin. Hatta, eğer yaptığın site güzel olursa, okul yönetiminle konuşup okula site oluşturabilirsin.

Kişisel bir onepage sayfa tasarımı yapabilirsin. JavaScript'den kastın NodeJS değilse çok fazla bir şey yapamazsın diye düşünüyorum. Back-end olmadan yapacağın site ölü olacaktır.

LayThese

Hectopat
Ben elektronik oy sistemi yapmıştım. Üniversitemin hocalarının hepsini siteye aday olarak ekleyip daha sonra Amazon AWS'e deploy edip tanıdıklara link olarak vermiştim oy kullanmaları için.

Boostrap , JQuery , JSP , Java Servlet , MySQL, GlassFish-Server(ConnectionPool açarak) kullanmıştım proje için.

Ekleme: Amazon AWS Beanstalk(war dosyası deploy edilen kısım) ücretsiz ama RDS(DataBase Server) ücretli o yüzden okulunuzun size verdiği mail adresiyle Amazona kayıt olup ücretsiz 30$'lık bir hesap açmanız gerekiyor.

Yusuf Bilgin

Centipat
Ben muhasebe programı yapmıştım. Gider ve gelirleri bir tabloda gösteriyorsun. Sql bilmen lazım ama. Hatta chart.js de kullanabilirsin. Gelir ve giderleri güzel bir grafik ile gösterirsin.

Örnek: Bar Chart

--------------------------------

Ben django ögrenirken QR Kod oluşturucu yapmıştım mesela: Online QR Code Generator

Sende bu tarz araçlar programlıyabilirsin.
Backend bilmiyorum diyosan hazir api ler var. Onlarla deniyebilirsin.
--------------------------------

instagram da şöyle birşey buldum

1602367127574.png

Son düzenleme:

Yukarı