Web Programlama vs Python, C#

Daha fazla  
Yaz geldiği için bolca boş vaktim var.
Bu boş vaktimi değerlendirmek için yazılım öğrenmeye karar verdim fakat kafamı kurcalayan tek bir soru var. Önceliğim web programlama mı yoksa phyton c# gibi programlama mı olmalı ?
Konuya çok hakim olmadığım için merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence python' a bak ardından da Django ya göz at ama ilk olarak python öğrenmelisin gelecek ruby ve django arasında.
Arkadaşın da belirttiği gibi Python ile başla diğer diller arasında fark yoktur. Yani Python hem basittir hem de diğer dillere zemin hazırlar. Kodlamanın mantığını anlarsın.

Önce algoritma sonra C# ardından da web programlama yani back-end tarafı için ASP .NET ögrenmen daha iyidir. Zira ASP .NET C# tabanlı.

Bunların haricinde scripting ve otomasyon yazımı gibi şeylerle uğraşacaksan Python daha caziptir.
Algoritmayı bildiğimiz matematik gibi mi öğrenmem gerekiyor yoksa her programlama dili için farklı bir algoritma mı var ?

Algoritmayı bildiğimiz matematik gibi mi öğrenmem gerekiyor yoksa her programlama dili için farklı bir algoritma mı var ?

Algoritma her programlama dilinin temeli için aynı şekildedir.. Algoritma kelime anlamı olarak bir problemi çözme şekli ve izleyeceğiniz yol diyebiliriz. Programlama dillerinde temel mantık aynıdır fakat yazdığınız kodlar vb. değişir.

Algoritma bir programın çalışma şeklinin felan belirlenmesidir. Algoritmayı genel olarak öğrenmeniz yeterlidir. Mesela su içmenin algoritması şu şekilde olabilir:

• Başla
  • Mutfağa yönel
  • Bardağı bul ve eline al
  • Musluğu aç
  • Bardağa suyu doldur
  • Suyu iç
  • Bitir
Ama sen bunu akış şemasına ve kodlara dökeceksin. Bu prensiple ilerleyeceksin.

Sana tavsiyem asla ASP.NET gibi saçma sapan bir dile girme hatta Microsoft ile alakalı hiçbir şey öğrenme. Python, PHP duruken...
Vay arkadaş. ASP .NET tarafına da saçma sapan diyen var ya. Biliyor musunuz bilmiyorum ama halen ASP .NET tercih edilmekte ve Türkiye için ASP .NET iş olanakları daha fazla.

Konu sahibine önerim Microsoft ile alakalı şeyleri öğren. Hatta öğrenebilirsen PHP de öğren ASP .NET de öğren, C# de öğren Python da öğren.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı