Web programlamada Back-End

One Face

Hectopat
Selamünaleyküm. Web programlamada HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar. Ama açtığım başka bir konuda Backend'de kullanılmıyor diye cevap geldi. Peki backend kısmını nasıl hallediyorlar? Ve neden sadece HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aleykümselam. Back-End kısmında kullanıcının bilgileri, yazdığı mesajlar vb. veritabanında saklanma ve korunma işlemi yapılmakta. Bunun için PHP, Python, ASP.NET ve mvc dillerinden biri tercih edilip ona göre işlem yapılmakta. HTML, CSS JavaScript Front-End yani görünüm alanında kullanılmakta.

Selamünaleyküm. Web programlamada HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar. Ama açtığım başka bir konuda Backend'de kullanılmıyor diye cevap geldi. Peki backend kısmını nasıl hallediyorlar? Ve neden sadece HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar?
HTML, CSS ve JavaScript front-end yani görünüm içindir.

Aleykümselam. Back-End kısmında kullanıcının bilgileri, yazdığı mesajlar vb. veritabanında saklanma ve korunma işlemi yapılmakta. Bunun için PHP, Python, ASP.NET ve MVC dillerinden biri tercih edilip ona göre işlem yapılmakta. HTML, CSS JavaScript Front-End yani görünüm alanında kullanılmakta.
Hocam PHP, Python, ASP.NET ve MVC bunlardan hangisini önerirsiniz? Neden?
HTML, CSS ve JavaScript front-end yani görünüm içindir.
Hocam işte HTML,CSS,Javascript öneriyorlar ama adam back-end kısmını nasıl halledecek? Neden sadece HTML,CSS,Javascript öneriyorlar? Back-end pek bir öneri yapmıyorlar?

Hocam PHP, Python, ASP.NET ve mvc bunlardan hangisini önerirsiniz? Neden?

Hocam işte HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar ama adam Back-End kısmını nasıl halledecek? Neden sadece HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar? Back-End pek bir öneri yapmıyorlar?

Bu diller arasında farklılıklar var internette araştırma yapmanız gerekli. Back-End zor kısım. Tek PHP, MVC vb bilmek yetmiyor. SQL bilginiz de olması gerek. Sadece tasarım yapacaksanız HTML, CSS, JavaScript yetiyor.

Bu diller arasında farklılıklar var internette araştırma yapmanız gerekli. Back-End zor kısım. Tek PHP, MVC vb bilmek yetmiyor. SQL bilginiz de olması gerek. Sadece tasarım yapacaksanız HTML, CSS, JavaScript yetiyor.
Hocam back-end kısmı dahil bir web sitesi yapabilecek konuma gelmek fazla uğraş ister mi? Ve bu iş karlı olur mu?

Aleykümselam. Back-End kısmında kullanıcının bilgileri, yazdığı mesajlar vb. veritabanında saklanma ve korunma işlemi yapılmakta. Bunun için PHP, Python, ASP.NET ve mvc dillerinden biri tercih edilip ona göre işlem yapılmakta. HTML, CSS JavaScript Front-End yani görünüm alanında kullanılmakta.
Arkadaş cevabı vermiş zaten.

Hocam yeterli olur mu peki? İyi seviyede?
Yani yapmak istediğin şeye göre değişir. Tecrübelerim ERP sistemler alanında daha çok olduğu için bana yetmedi. ASP.NET kullanmayı tercih ettim ve genelde iş yaptığım firmalar hiçbir zaman önden bir plan vermiyordu. Node.js'i kullanabilecek bir plan yapma fırsatım olmadı. Yalnızca basit bloglarda kullandım.

Geri
Yukarı