Web Programlamada Başlangıç İçin Hangi Dil Öğrenilmeli ?

ardakayaqwe

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar birkaç haftadır C# için algoritma çalışıyorum iyi de gidiyor fakat aklımda masaüstü için herhangi bir proje gelmedi. Pek de ilgimi çekmediğini sonradan fark ettim. Aklımda bir fikir oluştu o da şu şekilde ;

Ben bir Technopat benzeri (konu bakımından) teknoloji haberlerinin paylaşıldığı bir web sayfası oluşturmak veya böyle bir teknoloji sayfası bulunan bir şirkette bu teknoloji sayfasının düzenlenmesi ile ilgili çalışmak istiyorum. Bunun için Web Programlama mı öğrenmeliyim yoksa Web Tasarım mı öğrenmeliyim bilemiyorum. Eğer Web Programlama veya Web Tasarım öğrenmem gerekiyorsa hangi dili öğrenmeliyim böyle bir proje için tavsiyeleriniz nelerdir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar birkaç haftadır C# için algoritma çalışıyorum iyi de gidiyor fakat aklımda masaüstü için herhangi bir proje gelmedi. Pek de ilgimi çekmediğini sonradan fark ettim. Aklımda bir fikir oluştu o da şu şekilde ;

Ben bir Technopat benzeri (konu bakımından) teknoloji haberlerinin paylaşıldığı bir web sayfası oluşturmak veya böyle bir teknoloji sayfası bulunan bir şirkette bu teknoloji sayfasının düzenlenmesi ile ilgili çalışmak istiyorum. Bunun için Web Programlama mı öğrenmeliyim yoksa Web Tasarım mı öğrenmeliyim bilemiyorum. Eğer Web Programlama veya Web Tasarım öğrenmem gerekiyorsa hangi dili öğrenmeliyim böyle bir proje için tavsiyeleriniz nelerdir ?
HTML - CSS - Javascript (jQuery) - PHP veya ASP.Net

Sırasıyla bu şekilde mi öğrenmeliyim ?
Aynen HTML sayfasının yapısını oluşturuyor, CSS sayfayı güzelleştiriyor, Javascript ve jQuery sayfaya dinamiklik getiriyor son olarak da PHP veya ASP.net (bu sana kalmış şahsen PHP öneririm) sayfaya veri tabanı bağlantısı ile çeşitliği online işler getirebilirsin (üye - kayıt, e-ticaret, mesajlaşma vs.).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı