Web programlamaya başlamak için Turkcell Geleceği Yazanlar uygun mudur ?

SH4D0W

Decapat
Merhaba, ben içinde bulunduğum ve uymak zorunda ol(ma)dığım eğitim sisteminden fazlasıyla şikayetçiyim. 20 sene okul okuyup iş bulmak için aylarca çabalayıp sonrasında altıma araba almak kendi evimi almak için borçlara girmek istemiyorum. Şu anda henüz 11. sınıfım, önümde eğitim dönemimin bitmesi için daha 6-8 yıl var. Ben bu 6 yılı yazılıma gömsem, eminim ki okul hayatımda başarılı olup elde edeceğim mevkiiden çok ama çok daha iyi yerlerde olurum. Keşke daha önceden başlasaymışım diyorum anca işte, s*lak ben. Okulu bırakmayacağım, üniversiteyi yazılım harici bir şey okursam yalnızca diploma için okuyacağım. Biraz python öğrenmeyi denedim ancak yarıda kaldı, hevesim kaçtı ya da istikrarımı kaybettim bilemiyorum. Ancak istikrar konusunda fazlaca yetersizim zaten. Şu anda da web programlamaya başlamak istiyorum, türkcell geleceği yazanlar projesi dahilinde sunulan bedava kurs temel - ileri düzey bilgi elde etmek için güzel midir ? (Eğer ki yalnızca temel bilgi için yeterliyse sonrasında udemy kursları ile destekleyebilirim.)

Motivasyona ve fikir yardımına ihtiyacım var.

Merhaba, ben içinde bulunduğum ve uymak zorunda ol(ma)dığım eğitim sisteminden fazlasıyla şikayetçiyim. 20 sene okul okuyup iş bulmak için aylarca çabalayıp sonrasında altıma araba almak kendi evimi almak için borçlara girmek istemiyorum. Şu anda henüz 11. sınıfım, önümde eğitim dönemimin bitmesi için daha 6-8 yıl var. Ben bu 6 yılı yazılıma gömsem, eminim ki okul hayatımda başarılı olup elde edeceğim mevkiiden çok ama çok daha iyi yerlerde olurum. Keşke daha önceden başlasaymışım diyorum anca işte, s*lak ben. Okulu bırakmayacağım, üniversiteyi yazılım harici bir şey okursam yalnızca diploma için okuyacağım. Biraz Python öğrenmeyi denedim ancak yarıda kaldı, hevesim kaçtı ya da istikrarımı kaybettim bilemiyorum. Ancak istikrar konusunda fazlaca yetersizim zaten. Şu anda da web programlamaya başlamak istiyorum, Turkcell geleceği yazanlar projesi dahilinde sunulan bedava kurs temel - ileri düzey bilgi elde etmek için güzel midir? (Eğer ki yalnızca temel bilgi için yeterliyse sonrasında Udemy kursları ile destekleyebilirim.)

Hocam BTK akademi daha iyi diyebilirim ben oradan Unity eğitimi denedim ama çok değişik anlatıyor. Ama 2-3 ders deneyin isterseniz.

Hocam BTK akademi daha iyi diyebilirim ben oradan Unity eğitimi denedim ama çok değişik anlatıyor. Ama 2-3 ders deneyin isterseniz.

Teşekkür ederim, bakacağım.

Eğer Python gibi basit bir dilde bile sıkılıyorsanız, kusura bakmayın ama yazılım size göre değildir.

Belirttiğim gibi istikrarım yok, her şeyden sıkılıyorum.

Hevesin kaçmasın kodlamaya üniversitenin üçüncü yılında başlamıştım, üniversite bitmeden ilk işime de girmiştim.(Bilgim vardı tabii) Emek ile alakası var. Web programlamaya başlangıç olarak bütün kurslar aynı. Bir yerden başla devam et. Bir single page web frameworkünü sağlamca öğrendiğin zaman işin de hazır. Kolay değil tabii, ama emek. Udemy kurslarıyla iş bulunuyor şu zamanlarda :)

Daha yaşın küçük, çok uzun zaman var önünde takma böyle şeyleri. İstediğin bölümü kazanmaya çalış.

Merhaba, ben içinde bulunduğum ve uymak zorunda ol(ma)dığım eğitim sisteminden fazlasıyla şikayetçiyim. 20 sene okul okuyup iş bulmak için aylarca çabalayıp sonrasında altıma araba almak kendi evimi almak için borçlara girmek istemiyorum. Şu anda henüz 11. sınıfım, önümde eğitim dönemimin bitmesi için daha 6-8 yıl var. Ben bu 6 yılı yazılıma gömsem, eminim ki okul hayatımda başarılı olup elde edeceğim mevkiiden çok ama çok daha iyi yerlerde olurum. Keşke daha önceden başlasaymışım diyorum anca işte, s*lak ben. Okulu bırakmayacağım, üniversiteyi yazılım harici bir şey okursam yalnızca diploma için okuyacağım. Biraz python öğrenmeyi denedim ancak yarıda kaldı, hevesim kaçtı ya da istikrarımı kaybettim bilemiyorum. Ancak istikrar konusunda fazlaca yetersizim zaten. Şu anda da web programlamaya başlamak istiyorum, türkcell geleceği yazanlar projesi dahilinde sunulan bedava kurs temel - ileri düzey bilgi elde etmek için güzel midir ? (Eğer ki yalnızca temel bilgi için yeterliyse sonrasında udemy kursları ile destekleyebilirim.)

Öncelikle yazılım sizin için mi onu düşünmenizi tavsiye ederim. Yazılımın iyi ve kötü yanlarını görmenizi ve kendizi gözden geçirmenizi. Phyton ve C# öğrenen birisiyim ve yazılımı hem oyun yapmak hem de uygulama yapmak amacıyla kullanıyorum. Bence Phyton eğitiminizi tamamlayın eğer olmuyorsa yazılım konusunu tekrar gözden geçirin çünkü size uygun olmayabilir. Çünkü istemeyerek yapacağınız bir şey olursa seçimlerinizden ve iş hayatınızdan nefret edebilirsiniz. Turkcell Geleceği yazanlar kısmına gelecek olursak BTK akademi veya Udemy'nin daha iyi olduğunu söylemem gerekebilir.

Yazılıma nedense son zamanlarda garanti olarak bakılmaya başlandı fakat öyle değil. Bu sektörde başarılı olabilmek için ciddi emek sarf edilmesi gerekiyor.

Umarım başarılı olursun, BTK Akademi'de gayet iyi göz atabilirsin.

Hevesin kaçmasın kodlamaya üniversitenin üçüncü yılında başlamıştım, üniversite bitmeden ilk işime de girmiştim.(Bilgim vardı tabii) Emek ile alakası var. Web programlamaya başlangıç olarak bütün kurslar aynı. Bir yerden başla devam et. Bir single page web frameworkünü sağlamca öğrendiğin zaman işin de hazır. Kolay değil tabii, ama emek. Udemy kurslarıyla iş bulunuyor şu zamanlarda :)

Daha yaşın küçük, çok uzun zaman var önünde takma böyle şeyleri. İstediğin bölümü kazanmaya çalış.
Evet önümde çok uzun zaman var ancak ne kadar birikim, o kadar deneyim ve doğru orantıda o kadar iyi iş demek. aynı yaşta iki kişi, 10 yıldır bu işi yapan mı daha iyi iş yapar, 5 yıldır yapan mı ? Bu yüzden bu işlere atılıp okulu 2. plana atmak istiyorum. Hem de küçük işlerden harçlığım çıksın, aileme yük olmayayım.
Herkesin başarılı olduğu, ilgi duyduğu farklı alanlar vardır. Kendini başka bir yerde deneyebilirsin. Üzgünüm ama dost acı söyler. Bu işler zorla olacak değil. Emek ister.
İçinde bulunduğum garip durumlar var, yazılımdan vs. ayrı durumlar. Bu durumlar nedeniyle bir türlü istikrar toplayamadığımı düşünüyorum. Bu durumlardan en kısa sürede kurtulacağım, o zaman her konuda istikrar kazanabileceğimi düşünüyorum.

aynı yaşta iki kişi, 10 yıldır bu işi yapan mı daha iyi iş yapar, 5 yıldır yapan mı

İşte burasını hiç bilemezsin. Yazılım tabii ki tecrübe gerektirir ama daha farklı düşünen bir insan bambaşka bir yorum katabilir olaya. Ben işe girdiğimde sabah işimi yapıyor, gece yeni teknolojiler öğrenmeye çalışıyordum. Bu bana ekstra olmayacak mı? Sadece iş saatlerinde çalışan, kendini geliştirmeyen insan benden daha mı iyi durumda? Bilemeyiz.

Sen gayret et, ulaşırsın hedefine.

Geri
Yukarı