Web sayfasını nasıl aktif ederim?

savaskaraerrr

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Udemy'den sadık Turan'dan bedava web hosting aldım, fakat aktif diyor ama web sayfasına giremiyorum hata alıyorum. Lütfen yardımcı olacak bir arkadaş var mı?

web.png

Dostum öncelikle savaskaraer.com adında bir siteyi bu hosting'e bağlayacaksan savaskaraer.com adresini Natro yada İsimtescil gibi bir sağlayıcıdan satın alacaksın. Sonrasında satın aldığın domainin dns ayarlarını bu ücretsiz hostingin dns ayalarıyla değiştireceksin. Ücretsiz hosting aldığın kişi sana hangi dns'leri yazacağını söyler. Yada aldığın sayfada yazar dns ayarları. Örnek: ns1.ornekdns.com, ns2.ornekdns.com gibi adresler olması gerek başında ns olan. Sen bunları girince zaten hostinge eklemişsin site çalışır. Siteye girince plesk test sayfası görürsün. Ama dersen ki ben domaine para veremem. Dot TK - Yeni ÜCRETSİZ etki alanı bul bu adresten sonu .tk uzantılı ücretsiz domain de alabilirsin. savaskaraer.tk gibi sonra orda dns ayarlarını dediğim gibi bu hostingin dns'si ile değiştir. Sonra hostinge savaskaraer.tk sitesini ekle. Test sayfasını görürsen siteye girdiğinde. Buradan wordpress kurulumu falan yaparsın orada vardır. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı