Web sitesi kodlarken neler yapılmalı?

Umut198

Picopat
Katılım
20 Temmuz 2021
Mesajlar
238
Ödevim için bir web sitesi kodlamam gerekiyor. Sitenin tek amacı siteye girince araştırdığım ve yazdığım konu ile ilgili bilgi bulunması ve birkaç şey daha. Ama az bilgim olduğu için ve süre 15 aralığa kadar olduğu için ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum.
1-HTML ile mi yazmam gerekiyor?
2-YouTube'dan birkaç video var oradan bakarak yapabilir miyim?
Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.
 
Son düzenleme:

Ecmel

Kilopat
Katılım
26 Aralık 2020
Mesajlar
5.063
Makaleler
3
Çözümler
51
1-HTML ile mi yazmam gerekiyor?
HTML ve CSS yeterli olacaktır.
2-YouTube'dan birkaç video var oradan bakarak yapabilir miyim?
Çok basit şekilde yaparsın. İstenilen tek şey HTML ile bir iskelet oluşturup h taglarıyla başlık atıp p tagı ile yazı yazman. Bunu da CSS ile süslersen mis gibi olur. Basit bir işlem yapacaksın yani.
 
KS
KS
U

Umut198

Picopat
Katılım
20 Temmuz 2021
Mesajlar
238
Şuan elimde bi yakınımın yaptığı bir sitenin kodları var onları kendime göre değiştirip yazmayı düşünüyorum.
Okul projesi olduğundan sadece HTML yeterli olabilir aslında ama çok kötü gözükür. Eğer öğretmenin görüntü konusunda spesifik detaylar verdiyse veya güzel gözükmesini söylediyse HTML ile birlikte biraz CSS öğrenmen gerekir.
Dersim proje hazırlama olduğu için sınıfımdaki kişilerin çoğu pdf veya kağıda yapmayı planlıyor ben bi arkadaşımla konuyu araştırıp pdf veya kağıt yerine siteye yazmayı düşünüyoruz o yüzden görüntünün nerdeyse hiçbir önemi yok.
 

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
2.217
Makaleler
2
Çözümler
2
Yer
ETS2'de para kazanmaya gitti.
Şu an elimde bir yakınımın yaptığı bir sitenin kodları var onları kendime göre değiştirip yazmayı düşünüyorum.

Dersim proje hazırlama olduğu için sınıfımdaki kişilerin çoğu PDF veya kağıda yapmayı planlıyor ben bir arkadaşımla konuyu araştırıp PDF veya kağıt yerine siteye yazmayı düşünüyoruz o yüzden görüntünün neredeyse hiçbir önemi yok.

Web sitesinden okurken kullanıcı rahat okumalı yazıları hizalı arka plana uygun şekil okunabilir yazı fontu ve büyüklüğü ve kullandığınız yazı fontunun Türkçe karakter desteği olup olmadığına dikkat edin.
 

Yeni konular

Yukarı