Web sitesi nasıl oluşturulur?

ytsg1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara-Türkiye
Daha fazla  
Babamın emlak ofisi var ve şimdiye kadar Sahibinden, Milliyet Emlak gibi yerlerden ilan veriyordu. Şimdi kendi internet sitesini oluşturmak istiyor. Bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Nasıl Web sitesi oluşturabilirim?
Bu konuda hiçbir bilgim yok.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
En basit anlatımı; domain ve hosting alınır. Domain, hosting DNS adreslerine yönlendirilir. Bu şekilde bir site oluşturulmuş olur. Bundan sonrası ise bilgi veya para gerektiriyor. Adam akıllı bir site istiyorsanız, web tasarımcı ve programcıları ile çalışmanız gerekiyor.
Daha alt sınıf bir şeyler olacaksa, hazır template kullanılabilir.

Merhaba,

Şahsen kendim freelancer olarak web tasarım yapmaktayım, bir çok kurumsal ve kişisel kişilere web sitesi tasarladığım için bu işlerde bilgim fazla. Bu iş zordur, herkes kod yazamaz. Bir web sitesinin ön görünümünü herkes yapabilir fakat arka kod yazılımını herkes yazamaz. Çok zahmetli bir iştir, bunun için alt yapınız, ingilizceniz, kelime hazneniz ve tabi ki hayal dünyanız geniş olması gerekmektedir. Bu sizi çok uğraştıracaktır. Hazır template de kullanabilirsiniz fakat onun içinde scripti düzenlemeniz gerekecektir, FTP'ye göndermek vs vs derken yine uğraşacaksınız. Normal'in biraz üstünde bir fiyatla WIX'den web sitesinizi hazır yaptırıp, domaini ve hostingi alabilirsiniz.

Site böyle, bir de sanırım şu https işareti yok acaba yanlış mı yapmışlar?
Screenshot_2018-09-03-18-33-35.jpeg

Merhaba,

Şahsen kendim freelancer olarak web tasarım yapmaktayım, bir çok kurumsal ve kişisel kişilere web sitesi tasarladığım için bu işlerde bilgim fazla. Bu iş zordur, herkes kod yazamaz. Bir web sitesinin ön görünümünü herkes yapabilir fakat arka kod yazılımını herkes yazamaz. Çok zahmetli bir iştir, bunun için alt yapınız, ingilizceniz, kelime hazneniz ve tabi ki hayal dünyanız geniş olması gerekmektedir. Bu sizi çok uğraştıracaktır. Hazır template de kullanabilirsiniz fakat onun içinde scripti düzenlemeniz gerekecektir, FTP'ye göndermek vs vs derken yine uğraşacaksınız. Normal'in biraz üstünde bir fiyatla WIX'den web sitesinizi hazır yaptırıp, domaini ve hostingi alabilirsiniz.
Herkes kod yazıp backend tarafında çalışabilir ancak herkes ön yüz tasarımı yapamaz.
Çünkü ön yüz biraz daha sanat ve yaratıcılığa hitab ediyor.
Bilişim ve programlama herkese kapısı açık bir alan ve isteyen herkes kod yazıp birşeyler üretebilir.
Herkes aynı seviyeye gelecek diye bir olay yok ama durum bahsettiğiniz gibi değil.
başlangıç için 150 TL lik bir domain+hosting alınıp hazır tema ayarlanabilir. Çok at la deve bir olay yok.

Herkes kod yazıp backend tarafında çalışabilir ancak herkes ön yüz tasarımı yapamaz.
Bilişim ve programlama herkese kapısı açık bir alan ve isteyen herkes kod yazıp birşeyler üretebilir.
Herkes aynı seviyeye gelecek diye bir olay yok ama durum bahsettiğiniz gibi değil.
başlangıç için 150 TL lik bir domain+hosting alınıp hazır tema ayarlanabilir. Çok at la deve bir olay yok.
Açık konuşmak gerekirse dediklerinizin hiç birini bilmiyorum.

Ön tasarımı paintten bile yapabilirsiniz fakat etkileşimi olmayan bir site işinizi yaramayacaktır. Örnek vermem gerekirse bu konuya mesaj yazdıktan sonra cevapla butonuna bastığınızda yazıyı konuya göndermesidir. Bu işlemi herkes yapamaz. İşin içerisinde olan benim :)

Ön tasarımı paintten bile yapabilirsiniz fakat etkileşimi olmayan bir site işinizi yaramayacaktır. Örnek vermem gerekirse bu konuya mesaj yazdıktan sonra cevapla butonuna bastığınızda yazıyı konuya göndermesidir. Bu işlemi herkes yapamaz. İşin içerisinde olan benim :)
Ben uzun zamandır PHP ile geliştirme yapıyorum ve şu anda frontend için Vue JS üzerinde çalışıyorum. Bana backendi anlatacak son kişi bile olabilirsin.
Wordpress kullanılarak hazır kurulum yapılabilir tek bir kod yazmadan ve FTP'ye bağlanmadan.

Son düzenleme:
Ben uzun zamandır PHP ile geliştirme yapıyoruz ve şu anda frontend için Vue JS üzerinde çalışıyorum. Bana backendi anlatacak son kişi bile olabilirsin.
Wordpress kullanılarak hazır kurulum yapılabilir tek bir kod yazmadan ve FTP'ye bağlanmadan.

Sadece PHP ile back-end yapan kişi olduğun için bu mesajından itibaren mesajına cevap vermeme kararı aldım. Ayrıca WP dosyalarını FTP'ye atmadan yapıyorsun değil mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı