Web Sitesi nasıl tasarlanır?

MANSORYN

Hectopat
Katılım
14 Temmuz 2018
Mesajlar
260
Çözümler
1
Yer
Karma Comp.
Arkadaşlar sıfırdan web sitesi kurmak istiyorum. Domaini alacağım ama gerisini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kendim tasarlamak kurmak istiyorum nasıl yapabilirim? HTML, CSS öğrenmem gerekir mi?
 

aLyX3N

Decipat
Katılım
4 Temmuz 2020
Mesajlar
1.089
Çözümler
1
Yer
Anti Acer SSA
Python (Django) öğren onla hem site yapabilirsin hem de başka şeyler diğerleri sadece site yapmaya yarıyor Python öğrenince blockchain bile yaparsın.
Ama yanında temel HTML bilginde olması lazım.
 
Katılım
16 Temmuz 2021
Mesajlar
352
Çözümler
4
Yer
Ankara - Türkiye
Kodlama dillerinin yanı sıra WordPress kullanarak kaynak kodlarını inceleyebilirsin daha sonra sıfırdan açıksız bir site yapabilirsin günümüzde bu işler çok kolaylaştı.
Bundan sonra host da alman gerekir. Doğru sitelerde ararsan ucuza getirebilirsin fakat önermem. Kaliteli hostlar kullan.
 

aeklink

Decapat
Katılım
9 Kasım 2020
Mesajlar
4.239
Makaleler
6
Çözümler
12
Neden önermezsin? Sırf bir site için HTML, CSS, Javascript öğrenmesi saçma olur. Eğer amacı bu işi öğrenmek olsaydı haklı olabilirdin ama öyle olduğunu düşünmüyorum.
Çünkü Wordpress'de insan özgür takılamıyor. Bir şablon üzerine parça parça düzenleme yapıyorsun ve her şey ücretsiz değil.
 

my last mistake

Centipat
Katılım
30 Mayıs 2020
Mesajlar
554
Çözümler
2
Benim arkadaşım Wordpress ile ev geçindiriyor çocuğu var.

Tabi ki bir HTML, CSS VE PYTHON bilen biri çok daha farklı yerlerde olur ama hem öğrenmesi zaman alan hem de meşakkatli işler.

ama zaman kıymetli, zaman akıp geçiyor, bir şekilde kısa yoldan kazanmak gerekli. Keşke ülke imkanları elverse, maddi zorluk çekmesek de yazılım alanında kendimizi geliştirebilsek ama para kazanmak için ayıracak vakit kalmıyor. Eve geliyorsun yorgun, zaten yaptığın iş bu alanda olsa bile köreltici, kendini geliştirici şeyler olmuyor. Bilgisayarın başına oturuyorsun yeni bir şeyler öğreneyim diye, yorgun olduğundan anlamıyorsun bile.

Tabi öğrenci olduğunu varsayıyorum derslerden de olsa yine çalışan insana göre daha zamanınız var. İyi değerlendirin ve iyi karar verin.

Yazılımla kral olursun wordpressle kralcı ama ikisi de bir şekilde kazandıryor.
 

Yeni konular

Yukarı