Web Sitesi Üzerinden Kazanç Nasıl Sağlanır?

Doğukan Özkan

Centipat
Sorum şu bir web sitesi üzerinden kazanç nasıl sağlanır ben alışveriş sitesi gibi değil site kullanıcılarından ücret talep edilmeyecek ama kazancım olacak mı?

Ve bir web sitesinde telif hakları;

Ben başka bir sitenin linkini koysam. Veya bir içerik eklediğimde.
Telif hakkı konusunda ayrıntılı bilgi nasıl alabilirim?

Son olarak Forum sitesi konusunda ne gibi sorunlar yaşayabilirim?

Üniversiteye geçiyorum ve ek gelir ihtiyacım var bir yolunu bulup para kazanmam lazım önerilerinizi bekliyorum. 😇😇

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şey var. Türkiye'de kimse kimsenin telifine pek bakmıyor. Yani içerik üreticileri devamlı birbirlerinin içeriklerini çalarak ve bir şeyler üretmeden ve sizin linkinizi vermeden iş yapmaya çalışıyorlar.

O yüzden gerçekten içerik üretmek istiyorsan, kendin içerik üreteceğin bir içeriği okuyup kendi yorumunla üretmelisin. Eğer adama yazık olmasın diyorsan, onun sitesini kaynak olarak gösterebilirsin.

Site tasarımını oluşturup, konuları yazıp, misal 10-20 konu girip tamam demişsen. Gelir elde etmek için Adsense e başvurabilirsin. Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama adsense için 18 yaş üstü olman gerekiyor. Adsense google ın ürünü, sitene kodunu eklediğinde reklam veriyor. Benim imzamdaki sitelerde adsense kullanıyorum. Nasıl görüneceği konusunda fikir alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı