Web sitesinden fotoğraf indirmek

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Bazı web sitelerinde fotoğrafın boyutuna bakmak için indirmem gerekiyor. Sağ klik yaptığımda kopyala veya farklı kaydet seçeneği çıkmıyor. İncele kısmından bakınca da fotoğrafa dair herhangi bir link bulamıyorum. Bu tarz durumlarda sitedeki fotoğrafı pratik bir şekilde indirmenin yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İncele üzerinden çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Resmin içinde olduğu elementi bulup oradan (genelde CSS dosyasında olur) resmin URL'sini bulabilirsiniz. O URL'ye tıkladığınız zaman sizi resmin olduğu yere atar, orada sağ tıklayıp indirebilirsiniz.

Örnek anlatımını Apple sitesi üzerinden yaptım. Görselleri bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    449,3 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    343,7 KB · Görüntüleme: 41
İncele üzerinden çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Resmin içinde olduğu elementi bulup oradan (genelde CSS dosyasında olur) resmin URL'sini bulabilirsiniz. O URL'ye tıkladığınız zaman sizi resmin olduğu yere atar, orada sağ tıklayıp indirebilirsiniz.

Örnek anlatımını Apple sitesi üzerinden yaptım. Görselleri bırakıyorum.
Teşekkür ederim ama sanırım bazı sitelerde bunu özellikle saklıyorlar. Ne kadar didik didik etsem de kodlarda fotoğrafa dair bir şey bulamıyorum.

Teşekkür ederim ama sanırım bazı sitelerde bunu özellikle saklıyorlar. Ne kadar didik didik etsem de kodlarda fotoğrafa dair bir şey bulamıyorum.
İstediğiniz fotoğrafı ve siteyi atın size atayım o resmi.

1- Resmi bul.
2- Resme basılı tut.
3- Basılı tutarken sağ en alt köşeye sürükle ve masaüstüne at. Klasör içi falan olabilir.
Not: Hemen hemen tüm sitelerde bu oluyor. Olmayan çok nadir...

@ibrahimkekec

Sırayla resimlerle anlatacağım. O adımları takip edip istediğiniz resmi indirebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    664,2 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    671,9 KB · Görüntüleme: 21
  • 3.png
    3.png
    283,3 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri