WEB Tasarım Önerisi

qoLLardo

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Yaklaşık 2 ay kadar süredir, bir kurs üzerinden WEB tasarım öğreniyorum. HTML, CSS, BOOTSTRAP bu konulara artik aşinayım. Şimdi JavaScript üzerinde çalışmalarımı devam ettiriyorum. Bugün iş olanaklarını merak ettiğimden internette biraz araştırma yaptım ve çalışan arayan firmaların istekleri karşısında gerçekten ağzım açık kaldı. Web tasarımla ilgilenen bir çalışan değil de sanki yapay zeka işiyle uğraşan ileri düzey bir yazılım mühendisi arıyorlar firmalarına. Tabi bu durum beni öğrenim aşamamdan soğumama sebep olmadı. Fakat bir garipsedim öylece. Bir stajyer olarak bir iş yerinde çokta az bir ücret olsa dahi çalışıp bilgimi pratik yapmak doğrultusunda bir an önce geliştirmek istiyorum ama böyle olanakların var olup olmadığını bilmiyorum. Bana bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar mevcut mu acaba? Bunlar da öğrendiğim bilgiler doğrultusunda yaptığım bir site, site içerisinde başka oluşturduğum siteler de mevcut. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Her bir önerinizi dikkate alacağım.

Eğer webtasarım olarak bahsettiğiniz frontend ise global piyasanın %42 gibi bir dilimine sahip olan ReactJS kütuphanesine yönelebilirsiniz, backend düşünüyorsaniz nodeJS ile ilerleyip diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Giriş olarak Front-End düşünüyorum. Tabi ileride Fullstack bir developer olmak istiyorum hocam
Frontend için dediğim gibi ReactJS şuan piyasanın en büyük dilimini elinde tutuyor iş olanağı olarak. Ayrica aynı temelde React Native ile mobil uygulamara yönelmen bile kolay olacaktır. Sadece benim yorumuma takılma asla, zamanın varsa bakabildigin hepsine bak ve senin istediklerini karşılayan yoldan ilerle.

Geri
Yukarı