Web Tasarım ve Film için monitör tavsiyesi

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, web tasarım, kodlama, film arada Valorant oynuyorum. Laptop için ikinci monitör olarak kullanacağım. 27” olacağından laptop kasa gibi köşede de kalabilir. Oyun pek oynamadığımdan IPS panellere baktım. Profesyonel şekilde grafikle uğraşmıyorum. Acer 27” bir monitör buldum. Zaten laptop oyunda da 75FPS üstünü pek göremiyor. Tek takıldığım nokta IPS mi? Yoksa VA panel mi tercih edeyim. Bu seçtiğim monitör fiyatı ve özellikleri güzel. Çift HDMI olması da benim için ekstra iyi Xiaomi box ile smarta çeviririm. Bir de Samsung kavisli var. Kavisli ilgimi çekiyor doğrusu ama VA panel olduğundan sıcak bakamadım. Sizin yorumlarınızı da almak istedim. Bütçe maksimum 1800'e çıkar ama oyun için düşünmediğimden gerek duymadım. Şu an Trendyol sepetim de ekli sizlerin yorumundan sonra direk satın alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben size VA panel öneririm. Tabii size kalmış sonuçta ama renk doğruluğuna pek gerek duyacağınızı zannetmiyorum. VA panel Samsung monitör daha ucuzsa onu tavsiye ederim.

Arkadaşlar hepinizin yorumu için teşekkürler. Gececi olduğumdan sabaha karşı aldım ve uyudum. Mesajları görmedim tabii. LG’nin bu monitörünü aldım. Aradığımı buldum gibi sizce güzel mi?

Arkadaşlar hepinizin yorumu için teşekkürler. Gececi olduğumdan sabaha karşı aldım ve uyudum. Mesajları görmedim tabii. LG’nin bu monitörünü aldım. Aradığımı buldum gibi sizce güzel mi?
75Hz olması dışında sorun yok gibi. 75Hz çok oyun oynamadığınız sürece yeterli olur ama bi 144Hz alınabilirmiş.

75Hz olması dışında sorun yok gibi. 75Hz çok oyun oynamadığınız sürece yeterli olur ama bi 144Hz alınabilirmiş.
Bu model de 144Hz fiyatı uçar gibi. Bu büyüklükte 2K yakın bir çözünürlükte bulunca direk aldım. Bende laptop var GT920MX mevcut onun için fps pek yüksek alamıyorum. Zaten çokta oyun oynanmayacak. Belki PS4 bağlarım.

Geri
Yukarı