Web tasarım ve Programlama için hangi yazılım öğrenilmeli?

kaptaneudemos

Femtopat
Katılım
3 Mart 2021
Mesajlar
38
Merhabalar dostlar. Bazı durumlarda web sitesi tasarlamam gerekiyor daha önce bloogspot ve WordPress'te tasarlamıştım. Web siteleri Kazı Alanları için tasarlamam gerekiyor. Herhangi bir aman aman uzun uzuna programlama yapmayacağım. Programa dilim kuracağım web sitelerine yeterli olmalı. Aşırı zamanım da olmuyor açıkçası günlük 30 - 60 dk zaman ayırarak öğrenebileceğim bir yazılım dili var mıdır? En kısa zamanda öğrenmem gerek çünkü yakında web sitesi tasarlıyacağım. Yardımınız için şimdidien teşekkürler.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

qelos

Picopat
Katılım
14 Aralık 2020
Mesajlar
472
Makaleler
3
Çözümler
2
HTML, CSS ve JavaScript öğren. Ardından da PHP'ye geç. Normalde React , NodeJs vs. önerirdim ama işim acele dediğin için PHP şimdilik sana yeter.
 

isaeken

Hectopat
Katılım
28 Kasım 2016
Mesajlar
23
Çözümler
1
Yer
Ankara
HTML, CSS ve JavaScript ile WordPress teması yapabilirsin. Eğer yapıcağın web sitesinin özelliklerini WordPress karşılamıyor ise sunucu tarafında çalışacak bir programlama dili öğrenmen gerekir. Eğer sunucu tarafında bir dil öğrenmek istiyorsan sunucu masrafları, Türkçe ve yabancı kaynak açısından PHP öneririm. Alternatif olarak nodejs, vue gibi JavaScript Framework'lerini de kullanabilirsin.
 
Yukarı