Web tasarımın önü açık mı?

Parody

Decapat
Katılım
5 Mart 2019
Mesajlar
326
Çözümler
3
Web tasarımla uğraşmak istiyorum HTML ve CSS öğrenerek, bundan ek gelir elde etmek istiyorum fakat web tasarımın önü açık mı yani öğrenilmeye değer mi?

Sadece frontend düşünüyorsan frontendi kolaylaştıran bir sürü yöntem uygulama var. İleride belki bilgisayarlar frontend tasarımı ele geçirebilir. Ama backendin önü açık.
 
KS
KS
murat112321

murat112321

Centipat
Katılım
4 Haziran 2020
Mesajlar
715
Yer
Sihirdar Vadisi

eax

Picopat
Katılım
6 Nisan 2021
Mesajlar
693
Makaleler
2
Çözümler
8
Artık “drag and drop” HTML ve CSS yazabilen siteler var. Frontend kolaylaştı. Tabii backend kolay kolay bitmez.
 

SKNET

Hectopat
Katılım
5 Kasım 2016
Mesajlar
162
Çözümler
4
Önü açık, front-end sadece HTML & CSS'den ibaret değil, öyle olsaydı bile tüm dünyanın aynı temaları kullanmak istemeyeceğini, farklı ihtiyaçlardan dolayı kullanamayacağını düşündüğümüzde yine önü açık. Wordpress'in konuyla alakası yok, HTML ve CSS biliyorsan Wordpress temaları da yapıp satabilirsin, WP Front-end açısından engelleyici değil iş fırsatı yaratan bir araç.

Sürükle-bırak araçlar ise pek çok zaman belirli bir düzeni takip etmenizi gerektiriyor, yeterince esnek değiller bu sebeple daha gelişmeleri gerekiyor.

Front-End tarafında öğrenebileceğiniz ve yoğun bir talep olan tonla kütüphane ve araç var.(React, Vue, Angular vs...) Ayrıca front-end testleri konusunda da kendinizi geliştirirseniz test & analiz alanlarında da iş bulabilirsiniz.
 
Yukarı